i5 12400F & RTX3060 Ti sistem herhangi bir işlemde donuyor

The_Crew

Decapat
Ekran kartı
GIGABYTE RTX 3060 TI GAMING
Anakart
GIGABYTE H610M H
İşlemci
i5 12400F
Arkadaşlar merhaba, PC'yi alalı 5-6 ay oldu. Bir şey yoktu, bir iki hafta önce nedense masaüstünde donmalar falan yaşamaya başladım. Opera açıyorum, yeni sekme açacağım ekran kitlenmeler falan. Bunun gibi sorunlar. LoL giriyorum ekran aniden donuyor, 10 saniye sonra geri geliyor sonra tekrar donuyor. Dün kasanın tozlarını aldım, fırçam olmadığı için ekran kartının ve kasanın önündeki fanların tozlarını fazla alamadım. Göze batacak tozlar kalmadı, onun haricinde termal macunu değiştirdim ama neden böyle bilmiyorum dediğim gibi sekme açarken oluyor. Forza'da bazen yerler yüklenmiyor ya da bir yere gidince oyundan atıyor. Çözümü nedir sizce? Hatta Malwarebytes ile virüs taraması yaptım, ne kadar iyi bilmiyorum ama.

Rica ederim sıkıntı olursa yaz.

Hocam şimdi yaşadım Opera da sekme açtım yükleniyor dedi kapattım tekrar denedim başka şeyde denedim üçüncü denememde ekran kilitlendi hiçbir şeye tıklayıp açamadım 20sn ye oldu.

Ya birden aklıma geldi acaba crackli Windows olduğundan olabilir mi crackliyi silip yerine temiz bir şekilde key alıp kurulum yapabilir miyim bu konuya ait değil dediğim şey ama söyler misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı