i5 12400F RX 580 Darboğaz Yapar mı?

salih6116

Decapat
Daha fazla  
RX580 Sapphire Nitro Plus 4 GB model var.
i5-12400F almayı düşünüyorum arkadaşım darboğaz yapar dedi.
Bende eskiden i5 4460 vardı en yeni nesil oyunları oynamıyorum zaten genelde PUBG, Warzone, LoL, silkroad hikaye temalı God of War falan.
Bilgisayarı hızlandıran temel işlemci değil mi? Ben eskisini alırsam daha kötü FPS almaz mıyım uyumlu olmaz diyor. Bütçem yok, güçlü işlemci almayacaksam neden düşük işlemci alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX580 Sapphire Nitro Plus 4 GB model var.
i5-12400F almayı düşünüyorum arkadaşım darboğaz yapar dedi.
Bende eskiden i5 4460 vardı en yeni nesil oyunları oynamıyorum zaten genelde PUBG, Warzone, LoL, silkroad hikaye temalı God of War falan.
Bilgisayarı hızlandıran temel işlemci değil mi? Ben eskisini alırsam daha kötü FPS almaz mıyım uyumlu olmaz diyor. Bütçem yok, güçlü işlemci almayacaksam neden düşük işlemci alayım?
Arkadaşın hayal dünyasında yaşıyor. RTX 3080'e kadar yolu var o işlemcinin. İşlemci tabii ki FPS'e etki eder ancak o konuda başrol her zaman ekran kartıdır. 4 GB bu dönemde yetersiz kalacaktır. İlerde değiştirmeyecekseniz biraz daha para koyup daha sağlam bir GPU almanızı tavsiye ederim. İşlemciniz ekran kartınıza göre çok güçlü kaldığı için pek bir performans farkı hissetmezsiniz.

Geri
Yukarı