i5 12400F RX 6700 XT sisteme Windows 10 vs 11

Hocam arkadaşım aynı sistem 10 aydır Windows 11 kullanıyor sıkıntısı çıkmadı galiba bir de mesela ben Windows 10 kurdum diyelim 11 için yeni bir key almam lazım mı yoksa yükseltme olarak yapabiliyor muyum ben kullandığım laptopta Windows 11 kurdum Windows 10'a döndüm tekrar ama 11 daha güzel geldi gözüme oyun performansı benim için en önemlisi tabii.

Evet galiba animasyon gecikmesini de ayarlayabiliyoruz o tarz bir ayar yapılabilir.

Animasyonları isteğe göre ayarlardan kapatabiliyorsunuz bu arada.

Windows 11 hantal geliyor. Ayarlarda kaydırırken vs. yavaş hissettiriyor explorer.exe de öyle. Bence 10 da kalın bir şey değişmez.

5600X sistemde güncel Windows 11 kullanan kuzenimi Windows 10'a zorla geçirttim, daha hızlı diyor.

11 kurmanı öneririm çünkü sistemin zaten hayline kaldırır 11 hem oyunlarda daha çok FPS veriyor yani Windows öyle vadediyor.

11 kurun. Daha yeni nesil. Oyun konusunda çok az daha iyi olması lazım.

Hocam arkadaşım aynı sistem 10 aydır Windows 11 kullanıyor sıkıntısı çıkmadı galiba bir de mesela ben Windows 10 kurdum diyelim 11 için yeni bir key almam lazım mı yoksa yükseltme olarak yapabiliyor muyum ben kullandığım laptopta Windows 11 kurdum Windows 10'a döndüm tekrar ama 11 daha güzel geldi gözüme oyun performansı benim için en önemlisi tabii.

Bildiğim kadarıyla halihazırda Windows 10 keyiniz varsa 11'e geçtiğinizde yükseliyor fakat olmaması durumunda da internetten ucuz fiyata key bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı