i5 12400F RX 6750 XT düşük FPS

Aregexxc

Decapat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
MLD300 1 TB
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6750 XT O.C
Anakart
H610M-R
İşlemci
i5 12400F
3 hafta kadar önce İtopya üzerinden bir sistem satın aldım parçaları zaten belirttim fakat diğer sistemlere göre düşük FPS aldığımı düşünüyorum. Örneğin Forza 5'te bu durum artık can sıkıcı olmaya başladı. Geçici olarak kullandığım 75 Hz 4:3 yenileme oranına sahip bir monitörüm var oyunu 1920x1080p çözünürlükte olabilen en yüksek grafiklerde açıyorum 50-76 FPS'ler arasında dolaşıyor çok nadiren 80 FPS'leri görüyor ve 76 FPS'te sanki V-Sync açıkmış gibi davranıyor. Benchmark testi yapmak istediğimde ise oyun kapanıyor. FPS ortalaması AMD Software da 71 olarak gözüküyor fakat bir FPS değeri açılıştaki yüksek FPS dahil şekilde hesaplanması yani ben 60 FPS ortalama ile oynuyorum denebilir. Bu durum sadece Forza'da olmuyor PUBG'de de FPS 75'e sabitleniyor ve sürekli drop yiyorum. Ayrıca kartın 250W TDP değeri olmasına rağmen bu kartın 150W üstünde çektiğini daha görmedim %99 kullanımda Forza 5'te 130W kullanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki videoda adam 2K da benden 10 FPS civarı fazla alıyor sizce normal mi?

Dikey sabitlemeyi kapatmanız lazım, oyunlar otomatik olarak monitörünüzün hz değerine sabitleniyor. Bu arada 4:3 yenileme oranı derken ne demek istediğiniz anlayamadım, çünkü 4:3 çözünürlük oranıdır ve 4:3 bir monitörde 1080p oynayamazsınız çünkü 1080p 16:9 çözünürlük oranına sahiptir yani dikdörtgen bir yapıdadır. 4:3 ise kare bir yapıdadır. Dediğim gibi dikey sabitlemeyi kapatırsanız sorununuz çözülür.

Oyunlarda zaten dikey eşitleme kapalı AMD'den de birçok ayar denedim kapatmak için zaten AMD'den açik olsa başka oyunlarda da 75 FPS'e sabitlerdi. Ekranim 4:3 kare şeklinde ben oyunlari Black bar ile birlikte 16:9 da 1080p olarak oynuyorum.

Geri
Yukarı