Çözüldü i5 12400F RX 6750 XT sistem rastgele kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rias_Gremory

Hectopat
RAM
Kingston Fury Beast 3200 MHz CL 16 8 GB (2x)
SSD veya HDD modeli
KIOXIA EXCERIA PLUS G2 500GB
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6750 XT
Anakart
H610M-R D4
İşlemci
i5 12400F
Bilgisayar tarayıcı açarken, tarayıcıda sekme değiştirirken ve normal masaüstündeyken rastgele takılıyor. Sesler geliyor ama fare vs. asla oynamıyor. Sistemde daha önce bir sorun yoktu, bugün olmaya başladı. Bilgisayar 1 dakika sonra kendisine geliyor ama tekrar bu olay yaşanıyor. Sistemde yaklaşık 30 GB alan var, bundan kaynaklı olabilir mi? Bundan 1 ay önce yaklaşık 10 GB kadar alan vardı ama herhangi bir takılma söz konusu değildi. Ekran kartı yazılımını son sürüme güncelledikten sonra başladı bu olay. Acaba yazılımdan dolayı olabilir mi? Eski sürümlere nasıl dönebilirim?

Bilgisayar tarayıcı açarken, tarayıcıda sekme değiştirirken ve normal masaüstündeyken rastgele takılıyor. Sesler geliyor ama fare vs. asla oynamıyor. Sistemde daha önce bir sorun yoktu, bugün olmaya başladı. Bilgisayar 1 dakika sonra kendisine geliyor ama tekrar bu olay yaşanıyor. Sistemde yaklaşık 30 GB alan var, bundan kaynaklı olabilir mi? Bundan 1 ay önce yaklaşık 10 GB kadar alan vardı ama herhangi bir takılma söz konusu değildi. Ekran kartı yazılımını son sürüme güncelledikten sonra başladı bu olay. Acaba yazılımdan dolayı olabilir mi? Eski sürümlere nasıl dönebilirim?

Bende de aynı sorun 23.9.2 sürümünde oldu. 23.9.1 sürümüne geçince düzeldi.

Amd'nin standart sürücü problemlerinden biri. 3 sürümden birinde mutlaka ya bunu ya da siyah ekran verme sorununu yaşatıyorlar. Yıllarca AMD kullandım. R7 240 - RX 480 - RX6600 hemen hemen hepsinde de şu sorunla bir şekilde karşılaştım. Neredeyse 10 yıl kullandım AMD kartları, fiyatlar Nvidia ile kafa kafaya olsa ertesi ay dükkanı kapatır giderler. Rekabet edebilecek bir yanları maalesef yok. Neyse çözüm belli DDU ile sürücüyü silip sorunsuz sürümü yüklemek.

Geri
Yukarı