i5 12400F sistemde 4400 MHz RAM değiştirilmeli mi?

4400MHz DDR4'ün tepe hızı. DDR5 başlangıç hızı genel olarak 4800MHz. Hatta LPDDR5 olarak da geçer 4800MHz. 4400MHz DDR5 ram almak için çok araştırma yaptınız mı? Ben pek bir sonuca ulaşamadım bir tek Corsair'ın 4400MHz DDR5 kitlerini bulabildim.

Bu bir yana anakartınızın modeli nedir? 13400F ya da 14400F model bir işlemciye yükseltme yapmayı düşünün derim. Eğer işlemci değişikliği yaparsanız da 6000MHz ya da üzeri bir ram tercih edin.

4400MHz DDR4'ün tepe hızı. DDR5 başlangıç hızı genel olarak 4800MHz. Hatta LPDDR5 olarak da geçer 4800MHz. 4400MHz DDR5 RAM almak için çok araştırma yaptınız mı? Ben pek bir sonuca ulaşamadım bir tek Corsair'ın 4400MHz DDR5 kitlerini bulabildim.

Bu bir yana anakartınızın modeli nedir? 13400F ya da 14400F model bir işlemciye yükseltme yapmayı düşünün derim. Eğer işlemci değişikliği yaparsanız da 6000MHz'ya da üzeri bir RAM tercih edin.

Yani kasayi hazir aldim FPS güzel veriyor sadece RAM'ler hakkinda bilgim yoktu sormak istedigim soru su sizce yeterli mi? Bilgisayarima upgrade vesaire yapmaya gerek yok yani oyunlarda istedigim FPS'i görüyorum ama RAM'ler yeterli midir sizce veya degistirmeli miyim?

DDR4'tür o. DDR5 yok gibi bir şey. RAM'den önce işlemciyi ve ekran kartını değiştirin. Bu arada RAM ve anakart modeliniz nedir? Direkt sistemin linkini de atabilirsiniz.

CPU-Z programinda DDR5 yaziyor anakart modeline bakmam gerek sitemimin linkini de bulmam gerekecek :D islemci ve ekran kartimi neden degistirmeyi öneriyorsunuz?

Yani kasayi hazir aldim FPS güzel veriyor sadece RAM'ler hakkinda bilgim yoktu sormak istedigim soru su sizce yeterli mi? Bilgisayarima upgrade vesaire yapmaya gerek yok yani oyunlarda istedigim FPS'i görüyorum ama RAM'ler yeterli midir sizce veya degistirmeli miyim?
4400MHz o sistem için fazlasıyla yeterli. Bence o kitler DDR4 ve anakartınız da DDR4 bir anakart. Raminizi değiştirmenize gerek yok, zaten alabileceğiniz daha üst frekansa sahip bir ram yok sizin için. Ancak DDR5'e geçerseniz frekansı yükseltebilirsiniz.

Cevabiniz icin tessekür ederim CPU-Z programinda yaziyor 2X 16 GB RAM ikisi de 2400 MHz DDR5 yaziyor bende pek anlamam RAM'lerden :D
Arkadaşım özellikleri söyler misin direkt? CPU-Z'ye girmeyi akıl ediyorsun ama anakartı söylemeyi akıl edemiyorsun oradan. Direkt ekran görüntüsü atar mısın RAM ve anakart kısmından?

Geri
Yukarı