i5 12400F sistemde Dead Space remake 70 FPS'e düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

Emree.Alt

Hectopat
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 990 Pro
Ekran kartı
RTX 4060Ti
Anakart
B600m-e d4
İşlemci
i5 12400f
Oyunu 4060 Ti sistem ile oynuyorum. Oyunda yeni lokasyonlara girdikçe veya belirli aralıklarla saliselik drop giriyor. Normalde böyle bir sıkıntı yok. FPS 100ken yeni odaya girerken mesela veya savaşırken birden 70'e düşüp çıkıyor. Oyun sorunlu mu acaba? En aza indirmek için neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de aynı sorun var işlemcimiz aynı ve görev yöneticinde CPU usage%100kullanıyor, benim düne göre biraz donmalar düzeldi biraz oynayın düzelir ama CPU kullanımı düzelmiyor donmalar o yüzden.

Benim de aynı sorun var işlemcimiz aynı ve görev yöneticinde CPU usage%100kullanıyor, benim düne göre biraz donmalar düzeldi biraz oynayın düzelir ama CPU kullanımı düzelmiyor donmalar o yüzden.

Bu EA oyunları neden bu kadar CPU kullanıyor akıl alır gibi değil. Bir de 2K Ultra ayarlarda oynuyorum oyunu ekran kartına yük bindirmesi lazımken CPU 100'e vuruyor.

Çözümü buldum. Güç planından Max CPU kullanımını %100'den %99 çekince sorun tamamen düzeliyor. Oyunu kapatınca tekrar %100'e çekebilirsin

Son düzenleme:
Bu EA oyunları neden bu kadar CPU kullanıyor akıl alır gibi değil. Bir de 2K Ultra ayarlarda oynuyorum oyunu ekran kartına yük bindirmesi lazımken CPU 100'e vuruyor.

Çözümü buldum. Güç planından Max CPU kullanımını %100'den %99 çekince sorun tamamen düzeliyor. Oyunu kapatınca tekrar %100'e çekebilirsin

Deneyeceğim teşekkür ederim kanka.

Kral adamsın. Oldu vallahi. Dediğini yaptım düzeldi. xd

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tam olarak nereden yaptınız söyler misiniz bende aynı sorunu yasıyorum.
Güç planına gir(dengeli performans modu) dengeliyi seç mesela gelişmiş güç ayarları var orada, sonra en yüksek işlemci durumu falan var oraya 99 yaz tamam de olur. Oyunlardan mı Windows'tan mı anlamadım 100 de kalıyor PC bağırıyordu düzeldi.

Güç planına gir(dengeli performans modu) dengeliyi seç mesela gelişmiş güç ayarları var orada, sonra en yüksek işlemci durumu falan var oraya 99 yaz tamam de olur. Oyunlardan mı Windows'tan mı anlamadım 100 de kalıyor PC bağırıyordu düzeldi.
Ben oyundan kaynaklı bir durum olduğunu sanıyorum. Gereksiz bir şekilde %100 işlemci kullanıyor. Bu da FPS drop yapıyor. Optimizasyonu kötü oyunun. Max işlemci kullanımını düşürünce rahatlıyor biraz daha. Başka oyunlarda böyle bir durumla karşılaşmadım sadece Dead space remakede karşılaştım. Klasik EA oyunu işte 😁. Oldum olası nefret ediyorum bu EA oyunlarının optimizasyonundan. Çünkü kesinlikle beceremiyorlar. Senelerdir aynı fifa oyununu oynuyoruz mesela. Onda bile bir sürü Buglar, sorunlar dolusuyla mevcut. Adamlar nasılsa her türlü oynuyorlar oyunu diye salmışlar.

Ben oyundan kaynaklı bir durum olduğunu sanıyorum. Gereksiz bir şekilde %100 işlemci kullanıyor. Bu da FPS düşmesi yapıyor. Optimizasyonu kötü oyunun. Max işlemci kullanımını düşürünce rahatlıyor biraz daha. Başka oyunlarda böyle bir durumla karşılaşmadım sadece Dead Space remakede karşılaştım. Klasik EA oyunu işte 😁. Oldum olası nefret ediyorum bu EA oyunlarının optimizasyonundan. Çünkü kesinlikle beceremiyorlar. Senelerdir aynı FIFA oyununu oynuyoruz mesela. Onda bile bir sürü buglar, sorunlar dolusuyla mevcut. Adamlar nasılsa her türlü oynuyorlar oyunu diye salmışlar.

Aynı oyunlarda yaşadım bende bir de sonradan gowdada aynı sorun oldu yüksek işlemciyi 99 yapınca tam yüke girmiyor yoksa oynanmaz.

Geri
Yukarı