i5-12400F sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

tunatu

Centipat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB) 3200MHZ CL16 Ddr4 Gami
SSD veya HDD modeli
Samsung 500GB 980 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
Sapphire 11310-01-20G VGA Pulse AMD RX6600 Gam 8GB
Anakart
ASUS Tuf Gaming B660-Plus W-Fi D4 Intel B660 LGA17
İşlemci
Intel Core i5-12400F 2.5 GHz 6 Çekirdek 18MB Cache
Minidump dosyam: Minidump.rar

Mavi ekran hata kodlarım;
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Sistem özelliklerim:

ASUS TUF Gaming B660-Plus W-fi D4 Intel B660.
Intel Core i5-12400F
Sapphire 11310-01-20G VGA Pulse AMD RX6600 Gaming graphic Card 8 GB.
Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming Memory.
Samsung 500GB 980 NVMe M.2 SSD.
High Power 750W 80+ Gold performance gd aktif PFC güç kaynağı.

Not: Bilgisayarı yeni topladım, 1 hafta oldu ve birkaç kez mavi ekran hatası verdi. Bilgisayara asla aşırı yük yüklemem, bilgisayarı kapat şeklinde kapatırım. Gece yatarken kasanın arkasından gücü 0 yaparım öyle yatarım. BIOS güncel değil. MSI anakartta güncellerken bios çöktüğü için o işlere girmiyorum. Sistem ilk kurulurken biosta xmp profile 1 yaptım, ramleri 3200mhz çıkardım sadece o seçenek vardı. Kaspersky kullanıyorum borsa ve yazılım ile uğraştığım için güvenlik üst düzeyde önemli benim için.

Teşekkürler.

@Dümdüz @Plyra @LSD @Bora Dere Cevap vermiş olduğunuz çözülmüş mavi ekran konuları tekrar aktif etmemek adına kendi konuma etiket yapmayı tercih ettim, yanlışım olduysa kusura bakmayın. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Şimdiden inanılmaz soğudum, parçaları farklı yerlerden aldım inanın ne yapacağım hangisini yollayacağım bilmiyorum.

Şimdiden inanılmaz soğudum, parçaları farklı yerlerden aldım inanın ne yapacağım hangisini yollayacağım bilmiyorum.
Sistem ayrı ayrı toplandıysa ve sistem parcalamayı biliyorsanız hepsini tek tek söküp kutularına koyun her parcanın kutusuna bir kağıtla sorunuzu belirtin ben USB bellek ile video iletmiştim hepsinin internetten veya garanti belgesi üzerinden ulaşılması gereken teknik servis numaraları bulunmakta onlara böylece iletebilirsiniz veya ilk önce şüphe duyduklarınızıda yollayabilirsin ek olarak sistem parçaları birlikte sorun çıkartıyorsa bilen birinin sistemi incelemesi iyi olacaktır.

Ek olarak kesinlikle soğumayın sisteminizden o sizin arkadaşınız bir dostunuz hasta olmuş gibi düşünün herşeyin çözümü vardır sadece sabretmek gerekiyor ben 2 ay bilgisayarsız kaldım ve hala bilgisayarsızım sonunda bu hafta içimde elime ulaşacak arkadaş.

Umarım sizin sorununuz çözülmüş olarak gelir hocam. Cevabınız için teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…