i5-12400F sistemde oyunlar lagdan dolayı kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

sipahi58

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 8GB Vengeance LPX 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
WD BLUE SN550 1TB NVMe M.2
Ekran kartı
ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti
Anakart
ASUS PRIME B660M-K D4 I
İşlemci
i5-12400F
Merhaba arkadaşlar, yeni aldıgım sistemde lag a benzer bir sorunum var. Ani sahne değişmeleri oluyor veya saniyelik yırtılmalar oluyor ekranda. İşlemci ısısı kullanımı normal, ekran kartı kullanımı %70-100 seviyelerinde ve ekran kartı sıcaklıgı ise normal seviyelerde. Genellikle 160FPS üstündeyken böyle bir sorunum oluyor ama daha düşük FPS olunca da oluyor. Monitor 1080p 144Hz. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driverı güncel olmayabilir ya da sen oyunu açtığında arkaplanda çok fazla uygulama çalıştığından dolayı işlemci ekran kartına darboğaz yapıyor olabilir.Eğer böyle bir sorun varsa görev göneticisinden gereksiz olan programları devre dışı bırakın.

Monitöründe FreeSync ve ya G-Sync var mı ? Varsa aktif mi ?
Hayır aktif etmiyorum max fps i görmek istiyorum.

Ekran kartı driverı güncel olmayabilir ya da sen oyunu açtığında arkaplanda çok fazla uygulama çalıştığından dolayı işlemci ekran kartına darboğaz yapıyor olabilir.Eğer böyle bir sorun varsa görev göneticisinden gereksiz olan programları devre dışı bırakın.
Driverlarım güncel, darboğaz olsa işlemci ısısı ve kullanımı yüksek olmazmı hocam?

2K, 4K monitör yakışır bu sisteme.
Bazı oyunlar dengesiz oluyor. Tüm oyunlarda mı soeun yaşıyorsunuz?
4k monitor alacağım en yakın zamanda. Çok fazla oyun oynamıyorum GTAV ve Sea of thives oynuyorum ve bunların 2 sindede bu sorunu yaşıyorum.

Hayır aktif etmiyorum max fps i görmek istiyorum.

Driverlarım güncel, darboğaz olsa işlemci ısısı ve kullanımı yüksek olmazmı hocam?

4k monitor alacağım en yakın zamanda. Çok fazla oyun oynamıyorum GTAV ve Sea of thives oynuyorum ve bunların 2 sindede bu sorunu yaşıyorum.
Hayır tersine darboğaz aslında bu. İşlemcinin ve Ekran kartının tam performansını verememesinden dolayı olduğunu tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı