i5-12400F sistemde Windows kasıyor

burakkaya232

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
3200mhz 16 cl 16 gb
SSD veya HDD modeli
Kingston m2
Ekran kartı
Rx 6650xt
Anakart
Biostar h610
İşlemci
i5-12400F
Yaklaşık 12 saat oyun oynadım işlemcim i5 12400F stock fan kullanıyorum oyunlarda 85-90 derece arası geziyor oyunları kapattıktan sonra 50 derecelerde geziyor. YouTube'dan video izlerken Windows kasmaya başladı birden reset attım 10 dakika sonra yine aynısını yaptı sorun işlemcide mi yoksa fanda mı sıcaklıktan dolayı mı kendini kısıtlıyor? Ama kasma sırasında bir şeyler açınca 4.0 GHz'ye yine yükseliyor frekans anlamadım yardım edebilecek var mı?
Not: Anakart tamir gördü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ana kartın tamir görmüş olması etki edebilir bunun yanı sıra donanımsal uyuşmazlıklar ve ısı sebebiyle de mümkün işlemci fan bakımını yap termal macun yalıtımını yenile o sıcaklıklarda macun kurur

Dostum ana kartın tamir görmüş olması etki edebilir bunun yanı sıra donanımsal uyuşmazlıklar ve ısı sebebiyle de mümkün işlemci fan bakımını yap termal macun yalıtımını yenile o sıcaklıklarda macun kurur
Macunu 2 gün önce yeniledim yarın sıvı soğutma geliyor bir de öyle deneyeceğim eğer yine aynı sorunlarla karşılaşırsam sorun sence neden olabilir anakart tamiri mi etki etmiştir

Macunu 2 gün önce yeniledim yarın sıvı soğutma geliyor bir de öyle deneyeceğim eğer yine aynı sorunlarla karşılaşırsam sorun sence neden olabilir anakart tamiri mi etki etmiştir
Dostum termal macunu iyi sürmemiş olabilirsin ve fanı dengeli montaj yapmamış olabilirsin o zaman.
İşlemci fanını ne çok az ne de çok fazla sıkma.

Yeni konular

Geri
Yukarı