i5 12400F soketine sıvı değmesi sıkıntı olur mu?

niyyazi58

Hectopat
Arkadaşlar önce bilgisayarı fişten çektim. Sonrasında PSU güç kablosunu çıkarttım ardından uzun süre güç tuşuna bastım ardından bas bırak bas bırak yaptım. Sonrasında PSU güç kablosunu takıp bu işlemleri tekrarladım ve güç kablosunu tekrar çıkarttım. Ardından kasanın ön panelini çıkartıp toz filtresi temizliğini ve kasa fanı temizliğini yaptım. En son işlem olarak kasanın üstündeki toz filtresini temizlerken baktım diş fırçası tam alamıyor çünkü tozlar uçuşan az tozlar üfleyeyim de uçsunlar dedim demez olaydım. Üflerken tükürük kaçtı balgam şeklinde değil ancak tane şeklinde de değil. Damla şeklinde bir küme olarak kaçtı. TUF GT301 kasaya sahibim ve tükürük kaçan taraf tahminimce CPU fanı ve CPU'nün olduğu o bölge.

Anakartim ASUS B660M k
ASUS TUF 3070 Ti.
Corsair Vengeance 8*2
Intel i5 12400F.
ASUS TUF B750 PSU.

Bir şey yok dostum. Eğer fanı filan temizliceksende basınçlı hava spreyi alıp onunla temizleyebilirsin kasayı. Ekran kartına tutmanı pek tavsiye etmem tutuyorsanda fanları elinde sabitle.
Tamamdır hocam sağolun.

buharlaşmıştır hocam gönül rahatlığı ile kullanın ama tedbirde fayda var 1-2 saat beklesin
Tamamdır hocam 1 2 saat bekleyeyim umarım birşey olmaz. Sağolun tekrardan.

Geri
Yukarı