i5 12400F stres testi nasıl yapılır?

ömür.d

Picopat
Daha fazla  
Evet işlemcim şu an oyunlarda sadece strese giriyor. Sistemi aldığımdan beri test etmedim ve şimdi test etmek istiyorum.
Hangi programı kullanarak bu testi yapmalıyım, kaç dakika sürmeli ve önemli ayrıntıları anlatır mısınız?
Bu test ve uygulamalar PC için güvenli mi?
Teşekkürler.

Evet işlemcim şu an oyunlarda sadece strese giriyor. Sistemi aldığımdan beri test etmedim ve şimdi test etmek istiyorum.
Hangi programı kullanarak bu testi yapmalıyım, kaç dakika sürmeli ve önemli ayrıntıları anlatır mısınız?
Bu test ve uygulamalar PC için güvenli mi?
Teşekkürler.
Prime95

Edindiğim bilgiler dahilinde önerebileceğim programlar ekran kartı için FurMark, işlemci için Prime95 kullanabilirsin.

Ekran kartı stres testi de alzımdı başka bir konu açacaktım onun için sayenizde gerek kalmadı buna.
Teşekkürler.

Teşekkür ederim.

Hocam testi başlattım işlemci %100 kullanılıyor bunda sorun yok ama Max frekansında çalışmıyor bir sorun olur mu?

Edindiğim bilgiler dahilinde önerebileceğim programlar ekran kartı için FurMark, işlemci için Prime95 kullanabilirsin.

Merhaba hocam FurMark testini yaptım da sonuçları nasıl.

1706900177502.png

Son düzenleme:
Ekran kartı stres testi de alzımdı başka bir konu açacaktım onun için sayenizde gerek kalmadı buna.
Teşekkürler.

Teşekkür ederim.

Hocam testi başlattım işlemci %100 kullanılıyor bunda sorun yok ama Max frekansında çalışmıyor bir sorun olur mu?

Merhaba hocam FurMark testini yaptım da sonuçları nasıl.

Eki Görüntüle 2105772
Öncelikle konu dahilinde pek kapsamlı bilgi sahibi değilim başlık açmanı öneririm. Ekran kartına göre sıcaklık biraz yüksek geldi bana ama bilmiyorum hangi ayarlarda test yaptığını da bilmiyorum bir başlık açman en iyisi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı