i5-12400F Valorant düşük FPS veriyor

wizzywizo

Picopat
Daha fazla  
Selam sosyal! i5 12400F + RX 6750 XT sistemde Valorant'ta 130-250 değerlerinde FPS alıyorum. Çatışma sırasında FPS 130'lara düşüyor ve monitörüm 144Hz olduğu için sanki drop yemiş gibi oluyorum. Bayağı bir çözüm denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Yardımcı olabilecek var mı?

RAM: 2x8 3200 MHz.
Anakart: H610M-K
PSU: Rampage 750W 80+

12400F + 6800 XT sahibiyim ortalama FPS degeri en son 292-300 civari olmasi lazim eve gecince bakarim. Bence sistemsel bir sorun var eger sicaklik sorunu yoksa sayet. Islemci fani stok mu? Sicaklik durumlari normalse eger bence temiz bir kurulum yapip ekran kartininda 23.9.1 surumunu kurup deneyebilirsin surucusel kaynakli da olabilir.

SSD ve RAM'in marka, modeini verir misin? V-Sync açıksa kapat, kapalıysa açıp dene.
SSD : MLD M300 1TB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
RAM : GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz X2

12400F + 6800 XT sahibiyim ortalama FPS degeri en son 292-300 civari olmasi lazim eve gecince bakarim. Bence sistemsel bir sorun var eger sicaklik sorunu yoksa sayet. Islemci fani stok mu? Sicaklik durumlari normalse eger bence temiz bir kurulum yapip ekran kartininda 23.9.1 surumunu kurup deneyebilirsin surucusel kaynakli da olabilir.

Hocam kule tipi kullanıyorum işlemci sıcaklığı gayet normal. Sürücülerim güncel, valla anlamadım bende şimdi bilgisayarı sıfırlamayı deneyeceğim.

Artı -1 Eksi
Selam sosyal! i5 12400F + RX 6750 XT sistemde Valorant'ta 130-250 değerlerinde FPS alıyorum. Çatışma sırasında FPS 130'lara düşüyor ve monitörüm 144Hz olduğu için sanki drop yemiş gibi oluyorum. Bayağı bir çözüm denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Yardımcı olabilecek var mı?

RAM: 2x8 3200 MHz.
Anakart: H610M-K
PSU: Rampage 750W 80+
Hazır sistem mi aldınız? O seviyede beslenmemesi olağan dışı geldi. Bence CPU Throttle olabilir. MSI Afterburner ile sistem izleme açar mısınız oyunda videoya alıp?

Sıkıntı çıkaracak bir şey değil kardeşim. Bilinen kronik sorunu yok. @William Butcher

Yanlış hatırlamıyorsam QLC NAND var bunda. HMB ve DRAM de yoktu diye hatırlıyorum. Sorun çıkarır mı zannetmem.

SSD : MLD M300 1TB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
RAM : GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz X2

Hocam kule tipi kullanıyorum işlemci sıcaklığı gayet normal. Sürücülerim güncel, valla anlamadım bende şimdi bilgisayarı sıfırlamayı deneyeceğim.

CPU-Z'nin Memory, SPD sekmelerini(iki bellek için de ayrı ayrı) atar mısın? CrystalDiskMark indirip diskine test yapabilirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam QLC NAND var bunda. Hmb ve DRAM de yoktu diye hatırlıyorum. Sorun çıkarır mı zannetmem.

CPU-Z'nin Memory, SPD sekmelerini(iki bellek için de ayrı ayrı) atar mısın? CrystalDiskMark indirip diskine test yapabilirsin.

Hocam kusura bakmayın PC'yi sıfırlayınca Technopat hesabımı unutmuştum da buldum şimdi :d PC'yi sıfırladım FPS'im hala aynı :/ sizin dediğiniz şeyi atacağım şimdi.

Yanlış hatırlamıyorsam QLC NAND var bunda. HMB ve DRAM de yoktu diye hatırlıyorum. Sorun çıkarır mı zannetmem.

1698968804138.png
1698968819372.png
1698968835964.png

Hazır sistem mi aldınız? O seviyede beslenmemesi olağan dışı geldi. Bence CPU throttle olabilir. MSI Afterburner ile sistem izleme açar mısınız oyunda videoya alıp?

Technopat two Win sistemi hocam.

Hazır sistem mi aldınız? O seviyede beslenmemesi olağan dışı geldi. Bence CPU throttle olabilir. MSI Afterburner ile sistem izleme açar mısınız oyunda videoya alıp?

Sistemi izleme derken hangi seçenekleri açayım Afterburner'den? CPU FPS falan hangileri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 1-2 ayar açtım doğru olmuş mu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın PC'yi sıfırlayınca Technopat hesabımı unutmuştum da buldum şimdi :d PC'yi sıfırladım FPS'im hala aynı :/ sizin dediğiniz şeyi atacağım şimdi.

Eki Görüntüle 2000992Eki Görüntüle 2000993Eki Görüntüle 2000994

Technopat two Win sistemi hocam.

Sistemi izleme derken hangi seçenekleri açayım Afterburner'den? CPU FPS falan hangileri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 1-2 ayar açtım doğru olmuş mu bilmiyorum.
Kullanım CPU bazında çok yüksek ya. 12 Thread ile bu imkansıza yakın. Sistemde CPU'yu öylesine kullanan şey nedir? Eğer bir şey kullanmıyorsa çok ilginç bir olay var burada. 18 MB Smart Cache'iniz var. RING bazında da bunu düşündüğümüzde güzel FPS almanız kaçınılmaz olmalı. Görüntü ve Grafik ayarlarınızı atar mısınız? Bir kontrol edelim yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı