i5-12400F Valorant düşük FPS veriyor

wizzywizo

Picopat
Daha fazla  
Selam sosyal! i5 12400F + RX 6750 XT sistemde Valorant'ta 130-250 değerlerinde FPS alıyorum. Çatışma sırasında FPS 130'lara düşüyor ve monitörüm 144Hz olduğu için sanki drop yemiş gibi oluyorum. Bayağı bir çözüm denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Yardımcı olabilecek var mı?

RAM: 2x8 3200 MHz.
Anakart: H610M-K
PSU: Rampage 750W 80+

Hocam kusura bakmayın PC'yi sıfırlayınca Technopat hesabımı unutmuştum da buldum şimdi :d PC'yi sıfırladım FPS'im hala aynı :/ sizin dediğiniz şeyi atacağım şimdi.

Eki Görüntüle 2000992Eki Görüntüle 2000993Eki Görüntüle 2000994

Technopat two Win sistemi hocam.

Sistemi izleme derken hangi seçenekleri açayım Afterburner'den? CPU FPS falan hangileri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 1-2 ayar açtım doğru olmuş mu bilmiyorum.
Ben i3 9100f ile 230fps alıyorum siz nasıl o kadar az alıyorsunuz?

Hocam kusura bakmayın PC'yi sıfırlayınca Technopat hesabımı unutmuştum da buldum şimdi :d PC'yi sıfırladım FPS'im hala aynı :/ sizin dediğiniz şeyi atacağım şimdi.

Eki Görüntüle 2000992Eki Görüntüle 2000993Eki Görüntüle 2000994

Technopat two Win sistemi hocam.

Sistemi izleme derken hangi seçenekleri açayım Afterburner'den? CPU FPS falan hangileri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 1-2 ayar açtım doğru olmuş mu bilmiyorum.

XMP açmamışsın.

XMP açmamışsın.

Evet açık değilmiş, ama hiçbir işe yaramadı açmam :/

Kullanım CPU bazında çok yüksek ya. 12 thread ile bu imkansıza yakın. Sistemde CPU'yu öylesine kullanan şey nedir? Eğer bir şey kullanmıyorsa çok ilginç bir olay var burada. 18 MB Smart Cache'iniz var. Rıng bazında da bunu düşündüğümüzde güzel FPS almanız kaçınılmaz olmalı. Görüntü ve grafik ayarlarınızı atar mısınız? Bir kontrol edelim yine de.

Hocam arkada açık olan tek şey Discord ve mouse klavye için Razer driveri. Görüntü 1080p grafikler en düşükte hocam. Vallahi delirmemek elde değil.

Görüntü ve Grafik ayarlarını atar mısın? Kartı yüksek frekansa zorlamıyorsun.

Hocam arkada açık olan tek şey Discord ve mouse klavye için Razer driveri. Görüntü 1080p grafikler en düşükte hocam. Vallahi delirmemek elde değil.
Dediğimi atar mısınız? Bu arada 12 Thread o sisteme yetmeli görev yöneticisinden falan oyundayken bakın ne böylesine kullanım yapıyor.

Ben i3 9100F ile 230FPS alıyorum siz nasıl o kadar az alıyorsunuz?

Hocam hiçbir fikrim yok. Her şeyi denedim yok olmuyor bir sıkıntı var.

Görüntü ve grafik ayarlarını atar mısın? Kartı yüksek frekansa zorlamıyorsun.

Dediğimi atar mısınız? Bu arada 12 thread o sisteme yetmeli Görev Yöneticisi'nden falan oyundayken bakın ne böylesine kullanım yapıyor.

Görüntü ve grafik derken oyun içi değil mi hocam?

1699016191534.png

Grafikler böyle bir de arkada en çok kullanan şey Vanguard %50-40 kullanıyor.

İ9 13950HX, 64 GB 5600 MHz, RTX 4080 ile 1000 gördüğüm oluyor. Cache hacmim 36MB. Yani bu kadar düşük olmasını pek bekleyemiyorum.

Eki Görüntüle 2001310

Grafikler böyle bir de arkada en çok kullanan şey Vanguard %50-40 kullanıyor.
Netliği arttır açar mısınız? O ayar güzel olur. Bir de görüntüyü atın. Çözünürlük falan yazan ekran var ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı