i5-12400F ve 3060 Ti sistemde Windows 11'e geçilir mi?

Bunu indirmem gerekiyor mu? Güncelleme yapar gibi ayarlar uygulamasından geçemiyor muyum?

Ah, tamam. Güncellemeleri denetlediğimde Windows 11'e geçme çıktı. Şimdi geçeceğim, son durumu belirtirim.

Çok kısa sürdü. İndirdi, yükledi, yeniden başlattı ve 5 dakika geçmeden 11'e geçiş yaptım. Bu görev çubuğunu küçültmenin bir yolu var mı? Bunun dışında başlangıç olarak tavsiyeleriniz nedir? RAM kullanımı biraz arttı. 3.5 GB kullanıyordu Windows 10 ama bu 6-7 GB kullanıyor. "wsappx" denen zımbırtı 1 GB alıyor tek başına. Bu normal midir?

Ben onu linki yükseltme seçeneği çıkmazsa diye koymuştum.

Görev çubuğunu küçültme yöntemleri var ama görev çubuğunu küçültünce görev çubuğunda problemler çıkabiliyor.

Windows 11'e yükseltme ile geçtiğiniz için yüksek RAM kullanımı normal.

En yakın zamanda Windows 11 formatı atmanızı tavsiye ederim. RAM kullanımı format ile düzeliyor.

Windows 11'e yükseltme ile geçmeyi önermiyorum. Yinede dosyaları veya oyunları saklamak istiyorsanız diski ikiye bölün ve saklamak istediklerinizi D ye taşıyın. Windows 11'i C ye kurun ve sonradan ister diski tekrardan birleştirin istersenizde steam vs. programları D diskini görecek şekilde ayarlayın.

Ben onu linki yükseltme seçeneği çıkmazsa diye koymuştum.

Görev çubuğunu küçültme yöntemleri var ama görev çubuğunu küçültünce görev çubuğunda problemler çıkabiliyor.

Windows 11'e yükseltme ile geçtiğiniz için yüksek RAM kullanımı normal.

En yakın zamanda Windows 11 formatı atmanızı tavsiye ederim. RAM kullanımı format ile düzeliyor.
Windows 11'e yükseltme ile geçmeyi önermiyorum. Yinede dosyaları veya oyunları saklamak istiyorsanız diski ikiye bölün ve saklamak istediklerinizi D ye taşıyın. Windows 11'i C ye kurun ve sonradan ister diski tekrardan birleştirin istersenizde steam vs. programları D diskini görecek şekilde ayarlayın.
Temiz format ile RAM kullanımı kaç GB civarına düşüş gösterir?

Bilgisayarı sıfırlasam temiz format gibi olur mu?

Temiz format ile RAM kullanımı kaç GB civarına düşüş gösterir?

Bilgisayarı sıfırlasam temiz format gibi olur mu?

RAM kullanımı Windows 10'da olan seviyeye düşer. Hayır sıfırlama ile format aynı değil
Format işlemini bu video ile yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı