i5-12400F ve 3060 Ti sistemde Windows 11'e geçilir mi?

Trascendentium

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
İnsan
Arkadaşlar bilgisayarda problemlerle uğraşmayı sevmeyen biriyim. Windows 10 güzel ama insan yeni bir arayüz istiyor ve Windows 11 istediğim gibi. Yine de bu hata meseleleri benim kafamı karıştırıyor ve tereddüt ediyorum. İşlemcim i5-12400F ve ekran kartım 3060 Ti. Sıkıntısız ve stabil bir Windows 11 deneyimi yaşar mıyım, yükseltme ile geçmek istiyorum ama biraz daha beklememi tavsiye ediyorsanız bekleyebilirim.

Arkadaşlar bilgisayarda problemlerle uğraşmayı sevmeyen biriyim. Windows 10 güzel ama insan yeni bir arayüz istiyor ve Windows 11 istediğim gibi. Yine de bu hata meseleleri benim kafamı karıştırıyor ve tereddüt ediyorum. İşlemcim i5-12400F ve ekran kartım 3060 Ti. Sıkıntısız ve stabil bir Windows 11 deneyimi yaşar mıyım, yükseltme ile geçmek istiyorum ama biraz daha beklememi tavsiye ediyorsanız bekleyebilirim.
Yükseltme önermiyorum RAM kullanımı sapıtıyor.
Temiz kurulum öneririm.

Bende Windows 11 Pro kullanıyorum herhangi bir hatasını gormedim yükseltme gerek değil bence.

Onu bekle bunu bekle ölme eşeğim ölme hocam. 3 hafta önce temiz USB yoluyla kurdum 6-7 tane AAA oyun yüklü ve LoL PUBG aktif kullanıyorum ve şu anlık bir sıkıntı çıkmadı oyun konusunda sistemde de bir hataya rastlamadım öyle bug vesaire 12.nesil işlemcilerde zaten W11 şart gibi bir şeymiş araştırdığıma göre. Tavsiyem temiz kurulum ile geçmen.

12.nesil işlemcilerde hibrit çekirdekler var. Hibrit çekirdekler sadece Windows 11 ile çalışıyor. O yüzden Windows 11'e geçmelisiniz.
Intel 8.nesil işlemci olan sistem ile Windows 11 kullanırken ben hatalarla karşılaşmadım. Yani Windows 11'i normalde de tavsiye ederim.

Onu bekle bunu bekle ölme eşeğim ölme hocam. 3 hafta önce temiz USB yoluyla kurdum 6-7 tane AAA oyun yüklü ve LoL PUBG aktif kullanıyorum ve şu anlık bir sıkıntı çıkmadı oyun konusunda sistemde de bir hataya rastlamadım öyle bug vesaire 12.nesil işlemcilerde zaten W11 şart gibi bir şeymiş araştırdığıma göre. Tavsiyem temiz kurulum ile geçmen.
12.nesil işlemcilerde hibrit çekirdekler var. Hibrit çekirdekler sadece Windows 11 ile çalışıyor. O yüzden Windows 11'e geçmelisiniz.
Intel 8.nesil işlemci olan sistem ile Windows 11 kullanırken ben hatalarla karşılaşmadım. Yani Windows 11'i normalde de tavsiye ederim.
Yükseltme yoluyla yapsam olur mu? Bu format işlerinden pek anlamam ve şimdiden epey oyun yüklemiş bulunmaktayım. Bir sorun çıkar mı temiz kuruluma göre? Ve yükseltme kaç dk. sürüyor?

Olur. Oyunların büyüklüğüne göre 1-5 saat arası sürebilir yükseltme.
Yüksetme yardımcısı:https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2171764
Bunu indirmem gerekiyor mu? Güncelleme yapar gibi Ayarlar uygulamasından geçemiyor muyum?

Ah, tamam. Güncellemeleri denetlediğimde Windows 11'e geçme çıktı. Şimdi geçeceğim, son durumu belirtirim.

Çok kısa sürdü. İndirdi, yükledi, yeniden başlattı ve 5 dakika geçmeden 11'e geçiş yaptım. Bu görev çubuğunu küçültmenin bir yolu var mı? Bunun dışında başlangıç olarak tavsiyeleriniz nedir? RAM kullanımı biraz arttı. 3.5 GB kullanıyordu Windows 10 ama bu 6-7 GB kullanıyor. "wsappx" denen zımbırtı 1 GB alıyor tek başına. Bu normal midir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı