i5-12400F ve RTX 3060 uyumlu mu?

DodoZi

Decapat
Daha fazla  
Selam. Yakın zamanda sistem topyalayacağım. Monitörüm 1080p. Ekran kartı olarak 3060, işlemci olarak da i5-12400F seçtim. İşlemcide R5 5600X ile arasında kaldım. Ama sonradan hem performans hem de sıcaklık bakımından i5-12400F'in daha iyi olduğuna karar verdim. 3060 ve i5-12400F iyi bir ikili olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi sıcaklık, performanstan bile önemli benim için. Nvidia ve intel, amd'ye göre sıcaklık olarak daha iyi değerler sunuyor.

Dediğim gibi sıcaklık, performanstan bile önemli benim için. Nvidia ve intel, amd'ye göre sıcaklık olarak daha iyi değerler sunuyor.
Kartın modeline göre değişkenlik gösterir bu. RX 6000 serisi RTX 3000 serisinden genel anlamda daha az güç tüketiyor. Bu da daha az ısınmasına bir sebep. 12400F'te stok soğutuyla çok serin çalışan bir işlemci değil. Soğutucuya ihtiyaç duyarsın. Güzel ikili olmuş.

Kartın modeline göre değişkenlik gösterir bu. RX 6000 serisi RTX 3000 serisinden genel anlamda daha az güç tüketiyor. Bu da daha az ısınmasına bir sebep. 12400F'te stok soğutuyla çok serin çalışan bir işlemci değil. Soğutucuya ihtiyaç duyarsın. Güzel ikili olmuş.
Soğutucu mutlaka takacağım merak etmeyin.

Bütçede bir sıkıntı yok. Sadece bu ikili için en uygun anakartı arıyorum. 2000-3000 civarı olabilir.

Soğutucu mutlaka takacağım merak etmeyin.

Bütçede bir sıkıntı yok. Sadece bu ikili için en uygun anakartı arıyorum. 2000-3000 civarı olabilir.
13.nesil desteği ararsan bu iyi olabilir. Bütçe dahilinde 4 RAM slotlu tek anakart. İlerisi için 4 RAM slotu gerekeceğini de göz önünde bulundurarak 4 RAM slotlu seçtim.

Aramazsan H610 işini görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı