i5-12400F ve RTX 3060 vs. i5-11400 ve RX 6600 XT sistem

11400 ile 12400F arasında birkaç istisna hariç 6-7 FPS fark var sadece. 6600XT ile 11400 bana kalırsa daha mantıklı bir seçim olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX ve DLSS tarafında RTX 3060 daha avantajlı duruyor, İşlemci cabası.

Işın İzleme'de 3060 avantajlı ama DLSS için aynı şeyi söyleyemem artık, AMD'nin de FSR'si var çünkü. Öte yandan 6600XT saf güç olarak da 3060'dan daha güçlü, yer yer farkı 12-13 FPS'ye kadar çıkarıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Işın ızleme'de 3060 avantajlı ama DLSS için aynı şeyi söyleyemem artık, AMD'nin de FSR'si var çünkü. Öte yandan 6600XT kas gücü olarak da 3060'dan daha güçlü, yer yer farkı 12-13 FPS'ye kadar çıkarıyor.

FSR'ın yol kat edemediği ortada, Cyberpunk içinde FSR geldi anca oyunun render çözünürlüğünü düşürmüşüz gibi bir grafik ve fazla olmayan bir performans artışı veriyor. Elbette ben saf güce bakarım diyorsanız 6600 XT daha mantıklı ancak bir çuval para dökünce bunun yanında diğer teknolojilerden de faydalanmak ister insan.
Tabi bu ilerleyen dönemde FSR 'ın çok daha iyi olmayacağı anlamına da gelmiyor. Son kararı alacak kişi verir.

FSR'ın yol kat edemediği ortada.

Neye göre ortada, AMD kart kullanıyor musun? Ben birkaç oyun hariç FSR'den memnunum mesela, üstelik daha yeni olduğu için gelişmeye de oldukça müsait olduğu unutulmamalı.

Cyberpunk için de FSR geldi anca oyunun işleme çözünürlüğünü düşürmüşüz gibi bir grafik ve fazla olmayan bir performans artışı veriyor.

İyi, o zaman sırf Cyberpunk'ta FSR yeterince iyi değil diye insanlar gidip 6600XT'nin 10 FPS gerisinde kalan bir kart alsın 😀

AMD tarafında RSR'de geliyor. 3060 ile 6600XT arasında fark var ancak 12400F'ten vazgeçecek kadar olduğunu sanmıyorum.
İleride ekran kartı değiştirilecekse 11400 sıkıntı çıkarabilir. Ancak 12400F daha güçlü kartlar için sıkıntı çıkarmaz.

12400F + 6600XT olsaydı düşünmeden onu önerirdim.

İyi, o zaman sırf Cyberpunk'ta FSR yeterince iyi değil diye insanlar gidip 6600XT'nin 10 FPS gerisinde kalan bir kart alsın 😀
Allah Allah iki kartı da kullanan ben niye göremiyorum bu farkı? Tamam daha güçlü ama arşa da çıkarmayın. AC ve birkaç oyun dışında abartılacak fark yok hatta ben bazı oyunlarda eski kartım 6600 XT'den daha fazla ve stabil FPS alıyorum 3060 ile.

Allah Allah iki kartı da kullanan ben niye göremiyorum bu farkı?

Nasıl karşılaştırma yapılır bilmiyorsun demek ki. YouTube'ta bulunan tüm 3060 ile 6600XT karşılaştırmalarını izle, birkaç oyunda fark düşük olsa da bazı oyunlarda 15 FPS kadar fark oluyor. 11400 ile 12400F arasında ise sadece 6-7 FPS fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı