i5 12400K - RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

ufuk1892

Centipat
Daha fazla  
DDR5 sistem toplamak istiyorum. Öncelikle ASUS TUF B660M DDR5 6000 mhrz Plus Wi-Fi mATX anakart satın aldım.
İşlemci olarak i5 12400K model 12 nesil işlemci düşünüyorum. (Ayrıca bu anakart modeli overclock çarpan kilidi özelliği var mıdır?)
Ekran kartı için ASUS RTX 3060 Ti (2 fanli modeli) düşünüyorum.
RAM konusunda hangi mhrz RAM tercih. Etmeliyim. Anakart ile uyum açısından.
Güç. Kaynagi 650W ASUS TUF serisi (Modüler olmayan) 80 Plus bronz.
Kasa olarak TUF GT 301kullanacagim.

Yorumlarınız için teşekkürler...

DDR5 sistem toplamak istiyorum. Öncelikle ASUS TUF B660M DDR5 6000 mhrz Plus Wi-Fi mATX anakart satın aldım.
İşlemci olarak i5 12400K model 12 nesil işlemci düşünüyorum. (Ayrıca bu anakart modeli overclock çarpan kilidi özelliği var mıdır?)
Ekran kartı için ASUS RTX 3060 Ti (2 fanli modeli) düşünüyorum.
RAM konusunda hangi mhrz RAM tercih. Etmeliyim. Anakart ile uyum açısından.
Güç. Kaynagi 650W ASUS TUF serisi (Modüler olmayan) 80 Plus bronz.
Kasa olarak TUF GT 301kullanacagim.

Yorumlarınız için teşekkürler...

Bütçeniz nedir?

Bütçe olarak 35 bin tl civarında ilk defa pc toplucam ddr5 sistem toplamak istedim ddr5 li sistemi ileriye yönelik almak istedim

Hangi parçaları önerirsiniz bu parçalardan
Psu anakart ve kasayı aldım anakart wifi modeli olması tercihim yardımcı olursanız

Bütçe olarak 35 bin TL civarında ilk defa PC toplayacağım DDR5 sistem toplamak istedim DDR5'li sistemi ileriye yönelik almak istedim.

DDR5'e gerek yok DDR5 yapılırsa parçalar düşeceği için performans kazancı yerine kaybı olacaktır.

3080 ekran kartı fiyatlarını 30000 TL civarında ben sistemi 35 bine topluyorum nasıl mantıklı oluyor. Onu anlamadım.

Hangi 3080 30 bin TL?

Geri
Yukarı