Çözüldü i5 12450H işlemci Minecraft oynarken 99 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Halileo Halilei

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bu sıcaklık değerleri normal mi? Performans çekirdeklerinden biri 99 dereceyi görmüş. Zaten işlemci 100 derecede kapatıyor kendini. Bu normal midir? Şimdiye kadar oyunu 30 40 saat kadar oynadım laptopta hiç kapanma falan olmadı.

İşlemci: i5 12450H
RAM: 8 GB LPDDR5
Ekran kartı: Yok.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-25 163828.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-25 163828.png
    25,1 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran görüntüsü 2024-05-25 163853.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-25 163853.png
    75,7 KB · Görüntüleme: 21
Çözüm
Normal değil kullandığınız laptop oyun için tasarlanmamış amacının dışında o laptopu kullanmayın.
Normal değil kullandığınız laptop oyun için tasarlanmamış amacının dışında o laptopu kullanmayın.
Haklısınız hocam. Fakat bilgisayarın termal macunu falan kurumuş olabilir mi acaba? Daha alalı 1 2 ay falan oldu ama depoda bekleye bekleye kurumuş olabilir belki.

Haklısınız hocam. Fakat bilgisayarın termal macunu falan kurumuş olabilir mi acaba? Daha alalı 1 2 ay falan oldu ama depoda bekleye bekleye kurumuş olabilir belki.
İçi tozlanmış olabilir mi acaba depoda siz bi genel bakımını yaptırın bir dahili grafik birimi de olsa o kadar ısınması normal değil.

İçi tozlanmış olabilir mi acaba depoda siz bi genel bakımını yaptırın bir dahili grafik birimi de olsa o kadar ısınması normal değil.
Hocam pek tozlu değil bilgisayar. Havalandırma deliklerinden bakıyorum tertemiz. Zaten bilgisayarı sıfır aldım ilk sahibi benim. Eğer garanti konusunda sorun çıkaracak olmasa kendim kaliteli bir macun sürmeyi çok isterdim. Fakat bilgisayarın garantisi devam ediyor. İki sene böyle idare edeceğim artık. Teşekkür ederim.

Hocam pek tozlu değil bilgisayar. Havalandırma deliklerinden bakıyorum tertemiz. Zaten bilgisayarı sıfır aldım ilk sahibi benim. Eğer garanti konusunda sorun çıkaracak olmasa kendim kaliteli bir macun sürmeyi çok isterdim. Fakat bilgisayarın garantisi devam ediyor. İki sene böyle idare edeceğim artık. Teşekkür ederim.
Rica ederim iyi günler dilerim. Servise yollayıp yük altında çok ısındığını söylerseniz belki yardımcı olurlar en kötü içiniz rahatlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı