i5 12450H RTX 3050 sistemde işlemci yük altında 94 derece oluyor

Polestar44

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Bir süre önce şu bilgisayarı aldım Acer Nitro 5 AN515-46. bilgisayarı RDR 2 EU 4 gibi oyunlarda test ederken RDR 2 de 82 20 derece arası gidip geliyor EU 4 de ise 60 55 arası gidiyordu bugün Far Cry 5 test ettiğim vakit 93 94'lere kadar çıktı. Sebebi nedir sizce?

Bende 90-100 görüyorum pek de umursamıyorum 😄. İşlemcim AMD Ryzen 7 5800H. Laptoplarda kullanılmaması gereken bir işlemci aslında.

Bende 90-100 görüyorum pek de umursamıyorum 😄. İşlemcim AMD Ryzen 7 5800H. Laptoplarda kullanılmaması gereken bir işlemci aslında.

İlk gaming laptop deneyimim 70 dereceyi geçince kötü oluyorum fanı maksimum a alınca odada kendimi duyamıyorum.

Uzun vadede için bu sıcaklıklar sıkıntı olmaz mı?

İlk gaming laptop deneyimim 70 dereceyi geçince kötü oluyorum fanı maksimum a alınca odada kendimi duyamıyorum.

Uzun vadede için bu sıcaklıklar sıkıntı olmaz mı?

Dostum evet maalesef uzun vade de etkisi var ama belli bir sıcaklık sınırı koyarsan oyunu oynayamazsın. Bu yüzden 95'i geçirmemeye çalış, CPU'nun sınırını öğren, ona göre hareket et yani. Fanı açınca çözülüyorsamax ın biraz altında çalıştır kulaklıkla oyna.

Geri
Yukarı