i5 12450H sistemde Red Dead Redemption 2FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

jwaen

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
i5-12450H
Excalibur G870 = 3060Ekran karı 6GB Ram, 16 GB Ram, İ5 12450h özelliklerine sahip bir laptop kullanıyorum oyun normal 70 fps civarlarında rahat bir şekilde oynuyorum ama her 30 dk veya daha kısa bir sürede bir fps drop yiyorum 11 fps düşüyor ve 5 dk max böyle devam ediyor düzeliyor sonra 30 dk geçmden bir daha fps drop giriyor oyunu oynanmaz hale getirdi yardım edebilirimsiniz ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-03 235211.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-03 235211.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 21
Öncelikle ekran kartınızın VRAM'i kaç GB? Bazı laptoplarda 6 GB VRAM kullanıyorlar ve ayalarınız yüksek ise bu VRAM yetersiz kalabilir. İkinci seçenek ise ısı proble midir? Eğer bilgisayarınız çokl ısınıyorsa FPS düşer. Bunları kontrol ettiniz mi?

Öncelikle ekran kartınızın VRAM'i kaç GB? Bazı laptoplarda 6 GB VRAM kullanıyorlar ve ayalarınız yüksek ise bu VRAM yetersiz kalabilir. İkinci seçenek ise ısı proble midir? Eğer bilgisayarınız çokl ısınıyorsa FPS düşer. Bunları kontrol ettiniz mi?
VRAM 6GB, Isınma değerlerini tam olarak bilmiyorum ama laptop ısınıyor ve bunu el ile anlayabiliyorsun çok rahat ama aynı ısınma ile valorant,gtaV gibi oyunlar oynadığımda fps drop veya fps bir sıkıntı yaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.01.06 - 14.14.31.69.png
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.01.06 - 14.14.31.69.png
    82,5 KB · Görüntüleme: 7
VRAM 6GB, Isınma değerlerini tam olarak bilmiyorum ama laptop ısınıyor ve bunu el ile anlayabiliyorsun çok rahat ama aynı ısınma ile valorant,gtaV gibi oyunlar oynadığımda fps drop veya fps bir sıkıntı yaşamıyorum.
El ile anlaşılmaz sıcaklık afterburnerdan bakın ve bu videodaki ayarları yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Cpu ve Gpu sıcaklıkları nasıl?
Oyunu yaklaşık 1 saat civarı oynadım ve 4 defa fps drop yedim max sıcaklık 86 c iken stabil olarak da 77-80 c arası oldu ve bazen bu sıcaklıkların üstünde çıktı çıktığında fps drop girdi.

El ile anlaşılmaz sıcaklık afterburnerdan bakın ve bu videodaki ayarları yapın.
Denedikten sonra sonucu atayım

Geri
Yukarı