i5 12500H RTX 3050 Ti Roblox oyun esnasında donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

mevlüt tuzcu

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16 GB (8+8) 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
Intel i5 12500h
Roblox'ta bir süre oynadıktan sonra arada 5 saniyelik oyun tamamıyla donuyor. Neden olabileceği hakkında gram fikrim yok yardımınıza ihtiyacım var. Monster Abra A5 v19.2 marka laptop kullanıyorum.

Benim aklıma gelen laptop olduğu için yatak gibi bir yerde oynayınca alttan hava alamayıp ısınıyor ve donuyordu. Şarjda oynamıyorsanızda bilgisayar gene donma yapabilir bir de düşük bir ihtimal olsa da virüs olabilir virüsler bilgisayarını yorabilir hatta mining bile yaptırabilir o yüzden bir de tarama yapabilirsin bilgisayarına.

Benim aklıma gelen laptop olduğu için yatak gibi bir yerde oynayınca alttan hava alamayıp ısınıyor ve donuyordu. Şarjda oynamıyorsanızda bilgisayar gene donma yapabilir bir de düşük bir ihtimal olsa da virüs olabilir virüsler bilgisayarını yorabilir hatta mining bile yaptırabilir o yüzden bir de tarama yapabilirsin bilgisayarına.
Virüs olmadığına eminim. Sabit modda kullanıyorum.

Sorunun neden kaynaklı olduğunu buldum ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. P+Ş+Ctrl kombinasyonunu yapınca donuyor. O tuşlara basmamın sebebi oynadığım oyunda P: El freni, Ş: Debriyaj, Ctrl: Vites düşürme. Tuşları en rahat böyle kullanıyorum donma sorunu bu yüzden benim için sorun oluşturuyor nasıl düzeltebilirim?

Geri
Yukarı