i5 12500H sisteme oyun tavsiyesi

FurkanASLL

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba şu anda kullandığım laptopta i5 12500H bulunuyor fakat harici bir ekran kartı bulunmamakta. İlerideki süreçte entegre edeceğim fakat şu anda her oyunu düzgün oynayamamaktayım. Oyunlar da pahalı olduğundan hangi oyun daha rahat oynatır düşünmekteyim. İşlemci içindeki ekran kartı UHD Graphics, genel olarak Rainbow, GTA, CS gibi oyunlarda düz 30 FPS almaktayım. Eğer işlemci yoğunluklu ya da dediğim sistem için güzel hikayeli oyun önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@FurkanASLL GTA V'e CS'de 30FPS'den fazla alması gerek o cihazın.

Outlast bakabilirsiniz.

Outlasta bakacağım fakat maalesef GTA V'e CS'de o kadar alamaktayım laptopu yeni aldım.

Burada laptopun linki de bulunmakta ekran kartı 128 MB gibi bir rakam olduğundan RAM'dan yemekte 16 GB yapsam bu oyunlarda ciddi artış olur mu?

Harici ekran kartı ve VRAM slotu konmuş 3050 ve 8 GB VRAM koymayı planlıyorum ona görede bakır bloğu satın alacağım.

Ve iris denilmesine rağmen UHD Graphics gösteriyor GPU Z uygulamasındada UHD ayrıca açtığımızda Intel Iris Xe Graphics 80EU Mobile gösteriyor.

Son düzenleme:
RAM'i 16 GB 2x8 yaparsanız ciddi performans artışı yaşarsınız o 16 GB RAM'in istediğiniz kadarını BIOS'tan VRAM'e verirseniz çok güzel performans alırsınız. Ve bu cihaz nasıl CS de 30FPS alıyor anlamıyorum driver güncellemeyi denediniz mi?

Outlasta bakacağım fakat maalesef GTA V'e CS'de o kadar alamaktayım laptopu yeni aldım.

Burada laptopun linki de bulunmakta ekran kartı 128 MB gibi bir rakam olduğundan RAM'dan yemekte 16 GB yapsam bu oyunlarda ciddi artış olur mu?

Harici ekran kartı ve VRAM slotu konmuş 3050 ve 8 GB VRAM koymayı planlıyorum ona görede bakır bloğu satın alacağım.

Ve iris denilmesine rağmen UHD Graphics gösteriyor GPU Z uygulamasındada UHD ayrıca açtığımızda Intel Iris Xe Graphics 80EU Mobile gösteriyor.

3050 mi takacaksınız bilgisayarınıza?

RAM'i 16 GB 2x8 yaparsanız ciddi performans artışı yaşarsınız o 16 GB RAM'in istediğiniz kadarını BIOS'tan VRAM'e verirseniz çok güzel performans alırsınız. Ve bu cihaz nasıl CS de 30FPS alıyor anlamıyorum driver güncellemeyi denediniz mi?

3050 mi takacaksınız bilgisayarınıza?

Yani 3050 laptop çipset ve VRAM alıp takmayı düşünüyorum yeri bulunmakta. Sürücü 12.05.2024 yeni yani.

Ha laptopun içine mi takacaksınız 3050 chipseti ben harici bir masaüstü 3050 takacaksınız zannettim. Çünkü harici 3050 takarsanız PSU almanız da gerekir.

Doğrudur laptopa dışarıdan thunderbold girişinden ekran kartı bağlanabiliyor fakat dediğiniz gibi öyle daha maaliyetli oluyor. PSU, dönüştürücü zaten en az 1.5k oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı