İ5 12600 GTX 1060 sistem verimli çalışmıyor

azzam

Kilopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm.
Bilgisayar bileşenleri.
i5 12600.
MSI GTX 1060 6 GB.
32 GB (2x16 GB 3200 MHz RAM)
750 watt PSU.
1 TB M.2 SSD.
Abiler bilgisayarım iş için pek oyun oynamıyorum ama ara sıra oynadıgım oyunlarda yeterli FPS alamıyorum. FIFA 19 gibi bir oyunda bile 30 - 35 FPS hatta bazen drop yiyip 20 küsurlere düşüyor, Forza Horizon 5 oyununda aşagı yukarı aynı FPS değerleri veriyor internette araştırdığım zaman bu ekran kartı Forza Horizon'da en yüksek ayarlarda bile 50 60 FPS verebiliyor. Ben düşük ayarda oynamama rağmen 30 - 35 FPS anca alabliyorum.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

başkan ben soruyu soran kişiyim az önce nedense hesap uyarı yedi
yok sıcaklıkdan oldugunu zannetmiyorum sıcaklar işlemcide ekran kartıda 60 derecelerde geziyor 240 mm sıvı soğutma var şu ana kadar 2 oyun denedim fifa ve forza horizon cracklilerde şimdi epic gameden orjinal oyun indiriyorum shadow of tomb raider onda birde fps bakıcam ama pek bir şey değişceğini sanmıyorum

başkan ben soruyu soran kişiyim az önce nedense hesap uyarı yedi
yok sıcaklıkdan oldugunu zannetmiyorum sıcaklar işlemcide ekran kartıda 60 derecelerde geziyor 240 mm sıvı soğutma var şu ana kadar 2 oyun denedim fifa ve forza horizon cracklilerde şimdi epic gameden orjinal oyun indiriyorum shadow of tomb raider onda birde fps bakıcam ama pek bir şey değişceğini sanmıyorum

Dostum Technopat Sosyal kurallarını okumanı tavsiye ederim. Bu gidişle çok ceza alırsın. Burada yazı kurallarına dikkat etmelisin :)

Anladım teşekkür ederim.
Peki çözüm için bir öneriniz var mı? Ekran kartı İle ilgili.

bilgisayar laptop değil masaüstü monitör ekran kartına bağlı
Sürücüleri güncelleyin, bir sorun var o kesin. Arkaplanda kullanımlar kaç, baktınız mı hiç?

Birde FPS 30'a sabit olabilir Windows 10'dan oyun çubuğu vs. kapatın, bazen bunlar FPS'i sabitliyor.

yok 30 sabit değil öyle olsa 30 da sabit kalır bazen dediğim gibi 30 un altınada düşüyür arka planda da kullanım düşük
ekran kartı sürücüsü güncel geforce game ready ile son sürümü kurdum ama bir şey değişmedi. Zaten sürücünün güncel olmaması performansı bu kadar etkilemez diye düşünüyorum yardımınız için de şimdiden teşekkür ediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı