i5-12600KF alınır mı?

Ryoes

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim aşağıda belirttiğim gibidir. i5 12600KF almayı düşünüyorum, sizce alınır mı?
Sistem:
RX6600.
i312100F.
ASUS Prime H610M-K D4.

Çok iyi bir tercih olur, Anakart sebebi ile işlemciye overclock yapamayacaksin yanlisim yoksa fakat i5 12600KF için buna gerekde yok

Çok iyi bir tercih olur, anakart sebebi ile işlemciye overclock yapamayacaksin yanlisim yoksa fakat i5 12600KF için buna gerekde yok.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Aslında anakart değişip Ryzen 5 5600X almayı planlıyordum ama toplam fiyat biraz tuzlu geldi. Anakartıma göre işlemci bakarken bunu buldum. Kötü olan şey ekran kartım ile test yapan birisini bulamadım o yüzden buraya sormam gerektiğini düşündüm.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Aslında anakart değişip Ryzen 5 5600X almayı planlıyordum ama toplam fiyat biraz tuzlu geldi. Anakartıma göre işlemci bakarken bunu buldum. Kötü olan şey ekran kartım ile test yapan birisini bulamadım o yüzden buraya sormam gerektiğini düşündüm.

Hocam 12600KF alma ihtimaliniz varsa zaten 5600X almayin, çok daha iyi ve güçlü işlemci, KF ile ilgili test videolari biraz azdir, k serisi ile ilgili videolar olmali. Performans problemi yaşamazsın. Tabii 12600KF ve RX 6600 Sistemi kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok daha isabetli olur

Hocam 12600KF alma ihtimaliniz varsa zaten 5600X almayin, çok daha iyi ve güçlü işlemci, kf ile ilgili test videolari biraz azdir, k serisi ile ilgili videolar olmali. Performans problemi yaşamazsın. Tabii 12600KF ve RX 6600 sistemi kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok daha isabetli olur.

Teşekkürler. Bu ekran kartı ile işlemciyi kombinleyeni görmedim daha sahip olduğum işlemci ekran kartım ile işlemci ağırlıklı oyunlarda uyum sağlayamıyor. O sebepten yükseltmem gerektiğini düşünüyorum.

Hiç gerek yok git 1700 soket al. 12.nesil iyidir. Daha az ısınır 13 ve 14 nesile göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı