i5 13400 için ekran kartı önerisi

3070'in neyi var bilmem de VRAM'i yok hocam.
Oyun oynuyorsan VRAM ile pek işin yok ki. 8GB VRAM fazlasıyla iş görecektir. 12GB VRAM'i hiç bir zaman bir oyunda tam verimle kullanamazsın. Çünkü o kartı o kadar kullanırsan o oyundan keyif alamazsın. VRAM daha çok render alıyorsan işine yarayacaktıır.

Oyun oynuyorsan VRAM ile pek işin yok ki. 8GB VRAM fazlasıyla iş görecektir. 12GB VRAM'i hiç bir zaman bir oyunda tam verimle kullanamazsın. Çünkü o kartı o kadar kullanırsan o oyundan keyif alamazsın. VRAM daha çok render alıyorsan işine yarayacaktıır.
Nasıl yok kardeşim, güncel piyasaya çıkan oyunların hepsi RAM, VRAM ve işlemci canavarı.

Hocam artık oyunlar 8GB'ın neredeyse tamamını kullanıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilmemek değil öğrenmemek cahilliktir dostum, izle öğren.

30K'nın %60'ı ekran kartına geri kalan bütçeye diğer parçalar alınır. Oyuncu odaklıysa böyle yapılır. Mimarlık veya mühendislik programları kullanılacaksa veya yazılım işler değişir. 30K'ya GTX1650 sistem düşünmüyorsunuz herhalde? RTX 3060 Ti sistem rahatlıkla dizilir o bütçeye. Kendiniz parçaları bulmaya çalışmışsınız ama becerememişsiniz. Hazır kasa tavsiyesi yapılabilir.

Çok teşekkürler ben ilk kez topladığım için (biraz bilgim var ama) yani biraz baştan savma topladım çok teşekkürler uyarınızı dikkate alacağım.

Gaming için ekran kartına neden bu kadar az bütçe ayırdınız acaba?

İlk kez topluyorum :( gelen yorumlara baktım cidden hata yapmışım o yüzden tekrardan yapacağım dizilimi.

Parçaları almadıysanız önce konu açın. 30k bütçede ekran kartına 12K filan ayırmanız lazımdı en azından. İşlemci tarafında da 13400F yerine 12400F veya R5 5600 daha iyi bir tercih olurdu.

Uyarılarınızı dikkate alacağım çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı