i5 13400 vs i5 13400F

Jesus Wicked

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32 gb kingston 3600 mhz cl 18 ram(2x16)
Anakart
Asus tuf gaming b660m (rtx 4070 dual Asus var)
Intel i5 13400 ile i5 13400F arasında performans, FPS, sıcaklık farkı var mı?

Hiçbir fark yok. 13400F alın. 13400'ün içerisinde ekran kartı var. Sizde RTX 4070 olduğu için kullanmayacaksınız zaten. Boşa para vereceksiniz.

Hayır hiçbir şekilde performans farkı yok aralarında. Sadece 13400'de dahili ekran kartı var 13400F'de ekran kartı yok.

F ibaresi yoksa dahili GPU'su var demektir. Biraz ters mantık :D.
Onun dışında her şeyi aynı, sadece birinde ekran kartı var o kadar.

Hayır hiçbir şekilde performans farkı yok aralarında. Sadece 13400'de dahili ekran kartı var 13400F'de ekran kartı yok.

Dahili ekran kartı işlemcide yer kapladığı için biraz performans farkı var diye düşünmüştüm.

Hiçbir fark yok. 13400F alın. 13400'ün içerisinde ekran kartı var. Sizde RTX 4070 olduğu için kullanmayacaksınız zaten. Boşa para vereceksiniz.

Sistem özelleştirmesinde 13400 F olmadığı için dahili ekran kartı olan modelini almak durumunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili ekran kartı işlemcide yer kapladığı için biraz performans farkı var diye düşünmüştüm

Hayır, zaten birinde, boş birinde dolu. O yüzden aynı performans alırsın. Dahili GPU'nun olmaması aslında daha iyi, dahili GPU'yu kullanırsan bu sefer daha da ısınır işlemci.

Dostum peki bu dahili grafiği Aygıt Yöneticisi'nden kaldırmak gerekli mi? Oyunlarda falan RTX 4070 yerine gidip de kötü ekran kartını kullanmaz değil mi? Ya da güçlü ekran kartının %85'ini kullanıp kötü ekran kartından %15 çekip FPS falan düşürür mü?

Dostum peki bu dahili grafiği Aygıt Yöneticisi'nden kaldırmak gerekli mi? Oyunlarda falan RTX 4070 yerine gidip de kötü ekran kartını kullanmaz değil mi? Ya da güçlü ekran kartının %85'ini kullanıp kötü ekran kartından %15 çekip FPS falan düşürür mü (aynı mesajı bir daha yazdım senin de görmen icin)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum peki bu dahili grafiği Aygıt Yöneticisi'nden kaldırmak gerekli mi? Oyunlarda falan RTX 4070 yerine gidip de kötü ekran kartını kullanmaz değil mi? Ya da güçlü ekran kartının %85'ini kullanıp kötü ekran kartından %15 çekip FPS falan düşürür mü?

Dostum peki bu dahili grafiği Aygıt Yöneticisi'nden kaldırmak gerekli mi? Oyunlarda falan RTX 4070 yerine gidip de kötü ekran kartını kullanmaz değil mi? Ya da güçlü ekran kartının %85'ini kullanıp kötü ekran kartından %15 çekip FPS falan düşürür mü (aynı mesajı bir daha yazdım senin de görmen icin)

Hayır, öyle bir şey olmaz. %85 oradan %15 oradan diye bir şey mümkün değil. Aynı anda yalnızca biri kullanılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı