i5 13400F 3070 Ti sistem çalışıyor ama bazen görüntü gelmiyor

Melih Mathers

Kilopat
Merhaba sayın Technopat üyeleri, bir hafta önce Gaming.gen.TR'den Raptor 3070-TI kasasını satın aldım ve iki gündür de kullanıyorum. İlk gün herhangi bir problem yaşamadım fakat bugün sabah, bilgisayarı normal bir şekilde açtığımda ekran (mouse ve klavye ışıkları da dahil) gelmedi. RAM'leri ve ekran kartını söküp geri taktım, normal bir şekilde açıldı. İşimi bitirip kapattım ve az önce tekrar açmaya çalıştığımda yine aynı problemle karşılaştım. Kasayı güç düğmesinden kapatıp geri açtığımda biraz bekleyince ekran geldi. Bu niye oluyor sizce? Aynı problemi yaşayan insanlarda ekranın hiç gelmediğini gördüm fakat bende ekran bazen geliyor bazen gelmiyor.
Sorunun hangi parçada olduğunu tespit edecek başka bir sistemim yok maalesef. Gaming gen TR'den dolayı da servise göndermek istemiyorum, hayli geç geliyor çünkü.
Önerilerinizi bekliyorum.
Sistem özellikleri.

1673718621051.png

Hocam rahat 10 yılı vardır, bu arada bildirim gelmediği için görmedim mesajınızı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belki Bios ekranını görmediği için görüntü gelmiyordur. Attığım videoda PC çalışıyor ama ekran yok, bios ekranını başka monitörden alıp diğer monitöre geçirmişler. Dakika 5:50

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belki Bios ekranını görmediği için görüntü gelmiyordur. Attığım videoda PC çalışıyor ama ekran yok, bios ekranını başka monitörden alıp diğer monitöre geçirmişler. Dakika 5:50
Hocam olabilir fakat tek sıkıntı monitörde değil. Klavye ve mouse ışıkları da gelmiyor. Ayrıca ana monitörüm eski değil. Anakartta herhangi bir led de yanmıyor fakat bir şey dikkatimi çekti, bilgisayarı çalıştırdığımda ekran kartının fanları ilk dönüyor sonra duruyor. Normalde de öyle mi yoksa sıkıntı acaba ekran kartında mı? Bu arada teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Geçmiş olsun RAM ve ekran kartını söküp taktıgında sorunum çözüldü demişsiniz. Bu 2'si şüpheli durumda anlaşılan tek slot RAM ile 1 müddet kullanma şansınız var ise RAM'den kaynaklı mı ögrenmiş. Olursunuz Memtest ile RAM'leri test edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun RAM ve ekran kartını söküp taktıgında sorunum çözüldü demişsiniz. Bu 2'si şüpheli durumda anlaşılan tek slot RAM ile 1 müddet kullanma şansınız var ise RAM'den kaynaklı mı ögrenmiş. Olursunuz Memtest ile RAM'leri test edebilirsiniz.
Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.
O gün ekran kartı ve RAM'leri söküp takınca anlık olarak çözülmüştü. Tek RAM ile çalıştırıp iki RAM'i de test ettim sonuç yine aynı: Bazen açılıyor bazen açılmıyor. Problem ekran kartında olabilir de olmayabilir de. Başka bir ekran kartım olmadığı için sanırım bunu anlayamayacağım. Servise göndermek tek çözüm.

Geri
Yukarı