İ5 13400F ile RTX 3070 kaç sene götürür?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Aşağıdaki parçalardan oluşan bir bilgisayar satın aldım. 1080p kullanacağım, kaç sene boyunca yeni çıkacak oyunları üzmeden ultra-high +60fps oynatır?

XPG Gammix D30 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHz CL16 PC Ram
Intel Core i5 13400F 13. Nesil Soket 1700 2.5GHz 18MB L3 10nm İşlemci
MSI PRO B760M-P DDR4 Soket 1700 5333Mhz (OC) mATX Anakart
ZOTAC GeForce RTX 3070 Twin Edge LHR 8GB 256 Bit GDDR6 256 Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı

VRAM sıkıntılı oyunlar 2-3 tane, onlarda abartı zaten (örneğin: Ayarı 2X'den 4X'e getiriyorum grafik gram değişmiyor ama VRAM 5GB'dan 8 GB'a çıkıyor) onun dışında uzun ömürlü olacaktır, ekran kartın gücü zaten belli tek sıkıntı VRAM ondan da bir şey olmaz yine götürür.
Not olarak: Hocam sistemi kaça aldınız? @Ömer Faruk Çift
23bin küsüre aldım.

Bende aralık ayında 3070, R7 5800X 3D 32 GB RAM'li PC topladım VRAM açısından şimdi bile sorun yaşadığımızı düsünürsek 2 sene sonra çıkan bir oyunu kartın performansı yetse dahi ultrada açamayız gibi gözüküyor ve de hocam niye Intel topladınız ki :/ madem oyun icin PC topladınız taş gibi 3D işlemçiler var AMD tarafında mesela Last of Us'ta herkes çöküyor diye ağlarken benim işlemci hiç sıkıntı yaşatmadı.

Oynadığınız oyunlara bağlı. Unreal engine 5 oyunları piyasaya çıkmak üzere ve bazılarının sistem gereksinimleri oldukça yüksek. RTX 3070 zaten 8gb ram ile uzun ömürlülük konusunda biraz şaibeli. Konsoldan çevrilen oyunlar çok fazla grafik belleği tüketiyor.Yine de kısa vadede 1080p'de can sıkacağını zannetmiyorum.

Bende aralık ayında 3070, R7 5800X 3D 32 GB RAM'li PC topladım VRAM açısından şimdi bile sorun yaşadığımızı düsünürsek 2 sene sonra çıkan bir oyunu kartın performansı yetse dahi ultrada açamayız gibi gözüküyor ve de hocam niye Intel topladınız ki :/ madem oyun icin PC topladınız taş gibi 3D işlemçiler var AMD tarafında mesela Last of Us'ta herkes çöküyor diye ağlarken benim işlemci hiç sıkıntı yaşatmadı.
Toplamadım hocam hazır sistem olarak satın aldım. En iyi seçenek bu gibi duruyordu. Ultrada açamazsak birkaç ayar kısarız çok fazla kaliteden ödün vermemize gerek olmaz herhalde DLSS de var zaten.

Oynadığınız oyunlara bağlı. Unreal engine 5 oyunları piyasaya çıkmak üzere ve bazılarının sistem gereksinimleri oldukça yüksek. RTX 3070 zaten 8gb ram ile uzun ömürlülük konusunda biraz şaibeli. Konsoldan çevrilen oyunlar çok fazla grafik belleği tüketiyor.Yine de kısa vadede 1080p'de can sıkacağını zannetmiyorum.
Ya aslına bakacak olursak çok fazla AAA oyun oynayan birisi değilim ama yeni çıkan 30 oyundan 1-2sini illa ki oynayacağım, onları da düzgün fps ile oynamak isterim.

Geri
Yukarı