i5 13400F RTX 4060 sistem nasıldır?

economi

Femtopat
Daha fazla  
Şöyle bir PC toplamayı düşünüyorum. Şimdilik sadece ekran kartı olan 4060'ı aldım. Değişmesi daha iyi olabilecek parçalar konusunda yardım edebilirseniz sevinirim ( kasa, güç kaynağı vs.) ( bütçem kasa icin 30k)

Screenshot_20231123_230022_Chrome.png

Screenshot_20231123_230022_Chrome.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231123_230037_Chrome.png
    Screenshot_20231123_230037_Chrome.png
    200,2 KB · Görüntüleme: 27

13400F sıvı soğutucu gereksiz olur. Aslında 7500F için de gerek yok ama ilerde upgrade yaparım 2-3 sene sonra daha güncel işlemciye geçerim diyosan bunu al. Hep anakart masrafın olmaz hem daha çok performans alırsın. Hemde soğutucun 360mm olur.

Bu şekilde alırsan 3K daha fazla vermiş olucaksın ama emin ol çok daha memnun kalırsın. Kasa aşırı geniş bir kasa. Anakart soğutucu kaliteli. Uzun senelerce kullanırsın parçaları.

O hocam o paraya 4070 toplanır.
Sizin sistemin sorunları şunlar:

O işlemci için öyle bir sıvı soğutmaya gerek yok hava iyi bir. Hava soğutma yeterli.

SSD'yi anakartınızın destekleyeneyeceği kadar güçlü seçmilsiniz gerek yok.

RAM'ı ne tek kanal kullanmayın çift kanal kullanın.

Bir de her zaman hazır sistemler toplama sistemlere göre ucuz olur.

13400F sıvı soğutucu gereksiz olur. Aslında 7500F için de gerek yok ama ilerde upgrade yaparım 2-3 sene sonra daha güncel işlemciye geçerim diyosan bunu al. Hep anakart masrafın olmaz hem daha çok performans alırsın. Hemde soğutucun 360mm olur.

Bu şekilde alırsan 3K daha fazla vermiş olucaksın ama emin ol çok daha memnun kalırsın. Kasa aşırı geniş bir kasa. Anakart soğutucu kaliteli. Uzun senelerce kullanırsın parçaları.
Kasa e-atx yazıyor. Anakart ise m-atx bu sorun olmaz değil mi? (Ayrıca bu önerdikleriniz ile geri kalanlar uyumlu bir şekilde çalışacak mıdır acaba)

Kasa e-atx yazıyor. Anakart ise m-atx bu sorun olmaz değil mi? (Ayrıca bu önerdikleriniz ile geri kalanlar uyumlu bir şekilde çalışacak mıdır acaba)
Hocam kasaya maksimum e-atx boyutuna anakart takabilirsiniz, m-atx rahatça sığar. Ayrıca 7500f li bir sistem toplamak daha mantikli, kule tipi soğutucuyla. 4070'lerin fiyati incehesapta uygundu hic baktiniz mi?

Hocam kasaya maksimum e-atx boyutuna anakart takabilirsiniz, m-atx rahatça sığar. Ayrıca 7500f li bir sistem toplamak daha mantikli, kule tipi soğutucuyla. 4070'lerin fiyati incehesapta uygundu hic baktiniz mi?
4060 ı indirimden yakalamıştım. O yüzden burada degistiremeyecegim tek parça o . Onun dışındakileri henüz temin etmedim . O zaman 7500f ve gigabyte anakart üzerinden yürümek daha iyiyse tercihimi bu yönde yapabilirim.

4060 ı indirimden yakalamıştım. O yüzden burada degistiremeyecegim tek parça o . Onun dışındakileri henüz temin etmedim . O zaman 7500f ve gigabyte anakart üzerinden yürümek daha iyiyse tercihimi bu yönde yapabilirim.
Hocam gün içinde daha farkli oneriler de gelebilir sizin için. Çok aceleniz var mı sistem toplamak için?

1 ay kadar bir süre içinde toplayacağım. Bu süre içinde olabildiğince yeni bilgilere ve önerilere açığım.
Benim attıklarım uzun dönem sistem 33k'ya 4070 ekran kartlı sistemler mevcut ama ne işlemcisi bu kadar iyi olur. Ne de geri kalan parçaları. Bu şekilde toplarsanız. 3 sene sonra 5000 serisi ekran kartları ve 9000 serisi işlemciler geldiği zaman isteğinize göre işlemci ve ekran kartını güncelleyip 5-6 sene daha kullanmaya devam edersiniz. Kasa çok geniş içine sığmayacak kart yok soğutucu kaliteli. Birçok işlemciyi soğutur. Uzun süreli bir sistem istiyorsanız değerlendirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı