I5 13400F RTX 4070 düşük FPS

Benim de Spider-Man oyununda FPS bir iyi bir kötü sanırım 5600 biraz darlanıyor orada
Frame gen Darbogazi tamamen yok ediyor. Acin kesinlikle.

7600X ile 4070 kullanıyorum ayni sekilde FHD'de bende de bu FPS'ler mevcut. Oyunla alakali. Cyberpunk 2077 2K RT Ultra'da 100 FPS, Spider-Man Remaster'da 2K RT Ultra 120 150 FPS aliyorum. GTA ile alakali olma ihtimali cok yuksek.

Etmiyor DDR5 sistemle kullanıyorum.

Galiba oyunla alakalı değil
Performans testlerini izlediğimde her oyunda avarage olarak %20-30'luk bir FPS eksiğim var
Adamda da aynı GPU ve CPU olmasına rağmen benden daha yüksek alıyor aynı ayarlarda lakin adamın GPU genel olarak %80-90'larda kullanıyor benimki daha az kullanıyor. Sürücü değiştireceğim bir de.

Galiba oyunla alakalı değil
Performans testlerini izlediğimde her oyunda avarage olarak %20-30'luk bir FPS eksiğim var
Adamda da aynı GPU ve CPU olmasına rağmen benden daha yüksek alıyor aynı ayarlarda lakin adamın GPU genel olarak %80-90'larda kullanıyor benimki daha az kullanıyor. Sürücü değiştireceğim bir de.
Ben hala son surucuye guncellemedim bir oncekindeyim ve bir sorun yok.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-21 162314.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-21 162314.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 26
Açık halinde böyle oluyor,
Ama bu oyunda hiçbir problem yok fg açık
Ilginc. Ben bir deneyim Bakalim. Benim ekran kartim ve islemcim sizinki gibi tam uyumlu. Bakalim bende nasil.

Ilginc. Ben bir deneyim Bakalim. Benim ekran kartim ve islemcim sizinki gibi tam uyumlu. Bakalim bende nasıl.

Aynı şekilde Witcher girdiğimde watt değerinde falan bir problem yok
İşlemci ısısına takılmayın bug :D

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-21 041748.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-21 041748.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 22
Sürücüyü değiştirdim yine olmadı. D
Sons of Forest da deniyorum mesela şu an.
Adamın GPU %80-95 civarı kullanıp FHD Ultra ayarlarda 100 altına düşmüyor neredeyse ve 150 civarını görebiliyor
Benim GPU %50-65 arası kullanıyor.
100W-130W civarı gidip geliyor
80-110 arası.
Her oyunda aynı oynadığım :D buna bir çözüm var mı?

Adamın GPU %80-95 civarı kullanıp FHD Ultra ayarlarda 100 altına düşmüyor neredeyse ve 150 civarını görebiliyor
80-110 arası.
Valla ne desem bilemedim aynılarını yaşıyorum bende bulamadım.
Ekran kartında bi sorun olsa diyorum furmark testinde neden TDP değere ulaşsın

80-110 arası.
Cok ilginc. Destegi aradiniz mi?

Aynı şekilde Witcher girdiğimde watt değerinde falan bir problem yok
İşlemci ısısına takılmayın bug :D
Suanda 2K Hersey sonda ek kullanimi 90 ila 100'ken islemci 40 ile 60 arasi. Neden acaba sizin dusuyor.

Vallahi ne desem bilemedim aynılarını yaşıyorum bende bulamadım.
Ekran kartında bir sorun olsa diyorum FurMark testinde neden TDP değere ulaşsın.

Ben de onu düşünüyorum TDP %98'e ulaşabiliyor FurMark'ta ama oyunlarda limitliyor kendini sanki adamlar benim aldığım değeri aynı oyunlarda 2K da falan alıyor ben FHD alıyorum :D

Cok ilginc. Destegi aradiniz mi?

Şu anda 2K her şey sonda ek kullanimi 90 ila 100'ken islemci 40 ile 60 arasi. Neden acaba sizin dusuyor.

Bu durumda hangi desteğe ulaşmalıyım :D aldığım yere mi NVIDIA'ya mı ulaşayım.

Geri
Yukarı