Çözüldü i5-13400F ve RAM frekansı H610M anakartlar ile yükseltilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Şu an kullandığım bilgisayarım'da 1050 Ti ekran kartı ve 16 GB RAM takılı fakat FPS oyunları için işlemcim yetersiz kalıyor. İşlemcimi değiştirmek istiyorum haliyle Anakart'da değişiyor (maximum bütçem 6000 TL.)

İşlemci yönünde daha ideal seçenekler var hem iyi anakart hem de ortalama bir işlemci alınabiliyor fakat ben işlemciyi ortalamanın biraz üstünde almak istiyorum çekirdek sayısı vs olarak en mantıklısı da bu işlemci gibi geldi.

13400F yerine Ryzen 5700X öneririm. Kendisi 13600K'nın rakibi bir işlemci yani 13400F'ten iyi bir işlemci. Yanına da bütçeye göre bu anakartlardan birini alabilirisniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM için BIOS'tan XMP profillerini kontrol edebilirsin. İşlemci için ise Turbo Boost açabilirsin. Güç seçeneklerinden yüksek performansı seçin, sıçaklıklar çok yükselmezse nihai performansı seçersiniz. Görev Yöneticisi'nden de işlemci hızını kontrol edin bunları yaparken.

Teknobiyotik'ten alacağım işlemciyi anakartı'da oradan almayı düşünüyorum. Bütçem kısıtlı en ucuz anakart ASRock H610M HVS/M2 bu var.

Sistemi parça parça mı topluyorsunuz? Komple sistem için veya bahsettiğiniz bileşenler için bütçeniz nedir? Henüz almadıysanız en mantıklı seçeneği sunalım size.

Şu an kullandığım bilgisayarım'da 1050 Ti ekran kartı ve 16 GB RAM takılı fakat FPS oyunları için işlemcim yetersiz kalıyor. İşlemcimi değiştirmek istiyorum haliyle Anakart'da değişiyor (maximum bütçem 6000 TL.)

İşlemci yönünde daha ideal seçenekler var hem iyi anakart hem de ortalama bir işlemci alınabiliyor fakat ben işlemciyi ortalamanın biraz üstünde almak istiyorum çekirdek sayısı vs olarak en mantıklısı da bu işlemci gibi geldi.

13400F yerine Ryzen 5700X öneririm. Kendisi 13600K'nın rakibi bir işlemci yani 13400F'ten iyi bir işlemci. Yanına da bütçeye göre bu anakartlardan birini alabilirisniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Güzel işlemci ama I5-12'ye oranla çok daha güçlü değil ancak daha ısınan bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı