i5 13400F vs Ryzen 7 5700X

DanteF

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir bilgisayar almak istiyorum testlere bakıyorum fakat kafamda her şeyin tam olarak oturması için sizinde fikrinizi almak istiyorum. Konu elimde iki bilgisayar var bir tanesi.
Gigabyte H610M k
i5 13400F,
Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti Windforce OC 8 GB GDDR6 DLSS 3 128 bit ekran kart.

Diğer sistem ise,
ASUS TUF Gaming B550M-E,
Ryzen 7 5700X,
ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8 GB.

Aralarında tahmin edeceğiniz üzere fiyat farkı var ekran kartlarında ASUS mimarisinin daha başarılı olduğunu okusamda Intel işlemcilerinde AMD işlemcilere göre daha kaliteli olduğunu okudum beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bir bilgisayar almak istiyorum testlere bakıyorum fakat kafamda her şeyin tam olarak oturması için sizinde fikrinizi almak istiyorum. Konu elimde iki bilgisayar var bir tanesi.
Gigabyte H610M k
i5 13400F,
Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti Windforce OC 8 GB GDDR6 DLSS 3 128 bit ekran kart.

Diğer sistem ise,
ASUS TUF Gaming B550M-E,
Ryzen 7 5700X,
ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8 GB.

Aralarında tahmin edeceğiniz üzere fiyat farkı var ekran kartlarında ASUS mimarisinin daha başarılı olduğunu okusamda Intel işlemcilerinde AMD işlemcilere göre daha kaliteli olduğunu okudum beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Bütçen max kaç k olur? Monitör dahil mi?

Max 40 k monitör dahil hazır sistem satan sitelere baktım genelde.
Öncelikle bunu Nays ile alıyorsun 4600'e geliyor. Bundan başka alma.

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/1G6YH1NF

Ekran kartını hemen almıyorsun. 1 ay sonra RTX 4070 SUPER modeli çıkınca alıp takarsın. 20 21k civarı fiyatı olur. 1 ay sonra eğer bütçen 5k civarı artarsa eğer dediğimi yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı