i5-13400F'den i7-13700F'e geçilir mi?

Hocam çıkınca geçilir o zaman, Allah'ın ölü soketi için DDR5'e geçmek bir de gene ileride değişecek daha iyisi alınacak RAM'lerden bahsediyoruz. Bence DDR4'te kalan kalmalı 1 senesi daha var. 1 sene sonra olsun siz haklısınız. Niye daha düşük CL'li ve yüksek frekanslı RAM'ler çıkar. Şu an değmeyeceğini söylüyorum.
13400F'ten 13700F'e geçmek bir kullanıcıya devasa bir etki yaratır mı? Bunu bir düşünelim. Fark olur ama DDR4 üzerinden ne kadar devam edilir? Misal bir kullanıcının R5 3600'ü vardır, kalkıp 5700X3D'ye geçer. Derim tamam. Performans farkı aşırı tatmin edici. Ama Intel'in zaten soketi değişecek, AMD'ye karşı giriş ve orta seviyede rekabetçi kalıp DDR5 benimseyecek. E yüksek Mhz içeren RAM'lerle birlikte performans artışı oluşuyor. Haliyle 13400F bayılmadıysa ki zor bayılır, hala savaşır. Yerini daha sonra Intel 15. Nesil'e ya da AM5'ten bir işlemciye bırakır. Bunu DDR4 temelli bir sistem sahibi olarak söylüyorum.

13400F'ten 13700F'e geçmek bir kullanıcıya devasa bir etki yaratır mı? Bunu bir düşünelim. Fark olur ama DDR4 üzerinden ne kadar devam edilir? Misal bir kullanıcının R5 3600'ü vardır, kalkıp 5700x3D'ye geçer. Derim tamam. Performans farkı aşırı tatmin edici. Ama Intel'in zaten soketi değişecek, AMD'ye karşı giriş ve orta seviyede rekabetçi kalıp DDR5 benimseyecek. E yüksek MHz içeren RAM'lerle birlikte performans artışı oluşuyor. Haliyle 13400F bayılmadıysa ki zor bayılır, hala savaşır. Yerini daha sonra Intel 15. Nesil'e ya da AM5'ten bir işlemciye bırakır. Bunu DDR4 temelli bir sistem sahibi olarak söylüyorum.

Haklısın ama.
3 bin buradan,
8 binde bu, elindeki anakartı satsa en az 2K da buradan gidecek,
Bir de bu 7200 MHz RAM'ler 3200MHz RAM'lerin başına geleni yaşayacak 8000-9000 MHz RAM'ler çıkacak.
5K parayı 2 sene için vermektense vermemek daha iyi DDR5 gelişince geçsin adamın elindekide boru değil 3600MHz RAM kullanıyor sonuçta.

Haklısın ama.
3 bin buradan,
Bir de bu 7200 MHz RAM'ler 3200MHz RAM'lerin başına geleni yaşayacak 8000-9000 MHz RAM'ler çıkacak.
5K parayı 2 sene için vermektense vermemek daha iyi DDR5 gelişince geçsin adamın elindekide boru değil 3600MHz RAM kullanıyor sonuçta.
Ben zaten mesajlarımda şu an ki nesil için bir geçiş yapmasından bahsettim mi? DDR5 fiyatları düşmeye devam ediyor. Şu an için geçişi gerektirecek bir durum yok çünkü 13400F çok iyi bir işlemci. 13700F için yapacağı masrafla günü kurtarmış olacak. O para faizde dursa bile gelecekte daha çok getirisi olur.

He ayrıca fiyatlandırmayı neye göre yaptınız bilmiyorum ama fazla çıkmışsınız.

Ben zaten mesajlarımda şu an ki nesil için bir geçiş yapmasından bahsettim mi? DDR5 fiyatları düşmeye devam ediyor. Şu an için geçişi gerektirecek bir durum yok çünkü 13400F çok iyi bir işlemci. 13700F için yapacağı masrafla günü kurtarmış olacak. O para faizde dursa bile gelecekte daha çok getirisi olur.

He ayrıca fiyatlandırmayı neye göre yaptınız bilmiyorum ama fazla çıkmışsınız.

Haklısın ama.
3 bin buradan,
Arkadaşlar ben o zaman sadece ekran kartı yükseltmesi yapayım. Zaten kasam küçük işlemci değiştirsem sıvı soğutmayı büyütmek için kasayıda büyütmem gerekiyor. Bana bu sistemde 1440p oyun oynamak için kayda değer bir fps artışı olması kaydıyla ekran kartı önerir misiniz ?

Arkadaşlar ben o zaman sadece ekran kartı yükseltmesi yapayım. Zaten kasam küçük işlemci değiştirsem sıvı soğutmayı büyütmek için kasayıda büyütmem gerekiyor. Bana bu sistemde 1440p oyun oynamak için kayda değer bir fps artışı olması kaydıyla ekran kartı önerir misiniz ?
Bütçeniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı