i5 13500H islemcili Gaming laptopa Windows 10 mu Windows 11 mi kurulmalı?

Raenx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim i5 13500H 2.60GHz, RTX4050 takili bir Gaming laptopum var. Daha cok oyun oynamak icin aldigim PC de Windows 10 mu yoksa 11 mi yuklersem daha cok performans alirim. Bir de Home, Pro gibi versiyonlari arasinda hangisi olmali? Bilgisayarim daha yeni 1 ayini doldurmadi. Sizce hangisi performans artirir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba benim i5 13500H 2.60GHz, RTX4050 takili bir Gaming laptopum var. Daha cok oyun oynamak icin aldigim PC de Windows 10 mu yoksa 11 mi yuklersem daha cok performans alirim. Bir de Home, Pro gibi versiyonlari arasinda hangisi olmali? Bilgisayarim daha yeni 1 ayini doldurmadi. Sizce hangisi performans artirir?

Yeni Intel işlemciler Windows 11 uyumlu olduğu için Home olan sürümü kurun.

Arkadaşım performans birinci önceliğin olmayacak. Öncelikle sistemindeki parçaların Windows 10 depolarında olduğunu veya değilse de Windows 10 için uygun sürümleri var mı onu kontrol etmen lazım. HP Omen almıştım. Bazı sürücüler depolarda yoktu ve Windows 10 versiyonları da yoktu. Öyle kafana göre Windows 10 kullanamazsın yani. Windows 11 için ama muhtemelen sürücülerin depoda vardır.

Eğer Windows 10 versiyonları da varsa Windows 10 kullan. Windows 11'den bana göre iyi. Başkası ne derse desin saygı duyarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı