i5-13500H RTX 4050 laptopta oyunlarda FPS stutter problemi

İşletim sistemi
Windows 11

Slytherinli

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
i5-13500H
Laptop kullanıyorum ve oyunlarda bazen FPS yüksek olmasına rağmen takılmalar oluyor NVIDIA göstergelerini açtığımda tam takılma anlarında %99 FPS kısmının düştüğünü görüyorum. Laptopu alalı 1-2 ay oldu. Şu ana kadar oynadığım oyunlarda:

-CS2 rekabetçi çok nadir hatta yok gibi ama her ölüm maçında.
-LoL bazen, aram girdiğimde daha sık.
-Cyberpunk belli bir süre normal oynadıktan sonra her seferinde başlıyor.
-Dead Cells çok çok nadir yaşadım.
-Onun dışında Metro: Last Light Redux oynadım ve hiç problem yaşamadım.

Problem çok sinir bozucu çözme şansım varsa çözmek istiyorum ama çözemezsem de katlanılamayacak bir şey değil.

Dead cells'i bilmiyorum ancak genel olarak ekran kartına yüklenen oyunlarda sorun yaşıyor gibisiniz. Oyum içi sıcaklık değerlerine bakmış mıydınız?

Konuyla alakasız ama bende şunu çözemedim sürekli aynı sorun oluyor fakat Ekran kartı sıfır garantiden geldi ekranım da sıfır bir türlü çözemedim yardımcı olabilirmisiniz?

Konuyla alakasız ama bende şunu çözemedim sürekli aynı sorun oluyor fakat Ekran kartı sıfır garantiden geldi ekranım da sıfır bir türlü çözemedim yardımcı olabilirmisiniz?

Dosya Ekleri

• IMG20240104174606.jpg
    IMG20240104174606.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG20240104174556.jpg
    IMG20240104174556.jpg
    176,5 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG20240104174547.jpg
    IMG20240104174547.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 20
İkisi de sorunsuz ise kabloyu değiştirmeyi denediniz mi?

Evet değiştirdim halen aynı.
Aklıma iki şey geliyor:
1) Monitörde yapılmış garip bir ayar ki sıfırlamayla düzeltilir. (Sanmıyorum)
2) İşletim sisteminde veya ekran kartı yazılımında olan bir sorun. Bunlar da format veya DDU ile çözülebilir.

Aklıma iki şey geliyor:
1) Monitörde yapılmış garip bir ayar ki sıfırlamayla düzeltilir. (Sanmıyorum)
2) İşletim sisteminde veya ekran kartı yazılımında olan bir sorun. Bunlar da format veya DDU ile çözülebilir.
Formatı denedim monitörü de sıfırladım halen aynı bende driver kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı