i5-13600K entegre grafik kartı performansı nasıldır?

QLaxius

Hectopat
Daha fazla  
Yeni ekran kartları çıkana kadar i5-13600K'nın entegre grafik kartı (Intel UHD 770) LoL- CS:GO-WoW'da beni idare eder mi yoksa 2. el idarelik bir kart mı almalıyım? Amacım yükseklerde değil bu oyunlarda ortalama 100 FPS civarı alsam yeter. Bir de entegre grafik kartı kullanmak işlemcinin daha çok ısınmasına yol açar mı ya da bana ilerleyen süreçte başka bir zararı olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım şu iki video yardımcı olabilir. Zaten 13. nesil Intel işlemcilerdeki GPU'lar 12. nesildekilerin hız aşırtılmış hali, örneğin 12900K'nın GPU hızı 1450 MHz iken 13900K'da 1650 MHz. Ama 13600K'da entegre GPU'nun hızı düşürüldüğü için, 12900K ile aynı GPU frekansına sahip. Üstteki video 12600K, alttaki ise 12900K ile yapılmış, yani alttaki videoyla benzer sonuç gösterecektir.

Bir de entegre grafik kartı kullanmak işlemcinin daha çok ısınmasına yol açar mı ya da bana ilerleyen süreçte başka bir zararı olur mu?
Hayır, zaten genelde entegre GPU, işlemci çekirdeklerinden daha serin çalışır, bir zararı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı