i5-13600K İçin Hava Soğutucusu Önerisi

Evet kaliteli bir macun etkisi olacaktır. Ben Mx-4 kullanıyorum. Mx-6'yı merak ediyorum :) Merak başladımı bir kere sonrası geliyor :)

Rica ederim ne demek, testlerinizi merakla bekliyorum 😊

Evet hocam tekrardan merhaba testler bitti ilk öncelik af 34Duo gerçekten çok başarılı bir soğutucu fakat. Biraz üzdü dersem ayıp etmiş olmam FurMark stres testinde 85-90 pick attı o an TDP değeri 200W gördü ama oyun testleri şu şekilde. PUBG 75-80 Valorant-50-55 diğer oyunlarında ortalaması hemen hemen 70 derecelerde şimdi şunu sormak istiyorum yüksek profilli RAM kullanıyorum bu yüzden soğutucu oturturken cırt vs kullandım önce ki gibi soğutmaya olumsuz yönde bir etkisi yok sizce hava soğutma olarak bu defteri tam anlamıyla kapatmak için neyi tavsiye edersiniz söyleyecekleriniz benim için çok önemli olacak.

Evet hocam tekrardan merhaba testler bitti ilk öncelik af 34Duo gerçekten çok başarılı bir soğutucu fakat. Biraz üzdü dersem ayıp etmiş olmam FurMark stres testinde 85-90 pick attı o an TDP değeri 200W gördü ama oyun testleri şu şekilde. PUBG 75-80 Valorant-50-55 diğer oyunlarında ortalaması hemen hemen 70 derecelerde şimdi şunu sormak istiyorum yüksek profilli RAM kullanıyorum bu yüzden soğutucu oturturken cırt vs kullandım önce ki gibi soğutmaya olumsuz yönde bir etkisi yok sizce hava soğutma olarak bu defteri tam anlamıyla kapatmak için neyi tavsiye edersiniz söyleyecekleriniz benim için çok önemli olacak.

Ufak bir dip not bugün testi tekrarladım termal macun tam yayıldıktan sonra 83'ten fazla görmedim işlemci yüzünde çekirdek zaten 100 derece ama bu bir bench CPU burner testiydi onu da eklemiş olayım.

Son düzenleme:

Ufak bir dip not bugün testi tekrarladım termal macun tam yayıldıktan sonra 83'ten fazla görmedim işlemci yüzünde çekirdek zaten 100 derece ama bu bir bench CPU burner testiydi onu da eklemiş olayım.
Aslında bu soğutucu 210tdp değerine sahip. Bu sebeple değerleriniz fena değil gibi.

"Hava soğutma olarak bu defteri tam anlamıyla kapatmak için" derken sıvı soğutucuya geçmeye değer mi'yi sormak istediniz?

Aslında bu soğutucu 210TDP değerine sahip. Bu sebeple değerleriniz fena değil gibi.

"Hava soğutma olarak bu defteri tam anlamıyla kapatmak için" derken sıvı soğutucuya geçmeye değer Mi'yi sormak istediniz?

Aslında evet bunu sormak istemiştim sizce bu beni götürür mü yoksa değiştirmek faydalı mı ya da bir undervoltage ile bu sorun çözülür mü?

Uv ile daha az tüketim olacaktır. Bir deneme yapmanızda fayda var. Yine tatmin etmezse, sıvı soğutmada kasanıza uygunsa 360'lık değilse 280'lik öneririm.
Değiştirmekten ile elde edilecek faydadan kastınız ısı farkı ise evet farkeder. Şöyle ben 187watt tüketirken 87-88'leri görüyordum 34duo ile, sonra aynı watt tüketimini LF2 360mm ile yaptığımda 76-79 aralığında kaldı.

Ayrıca düşük yük altındayken, 60-75watt tüketirken soğutucu sesini duymuyorum. Cidden duymuyorum. şuanda 3 sanal pc açık 80watt tüketiyor. rpm'ler 500-750 aralığında. bu saatte ses daha belirgin olur ama duymuyorum. Fanları noctua taktığımı belirteyim.

Aslında evet bunu sormak istemiştim sizce bu beni götürür mü yoksa değiştirmek faydalı mı ya da bir undervoltage ile bu sorun çözülür mü?

Hocam kafam o kadar uçmuş gitmiş ki baktığım sıcaklıkların hepsi çekirdek sıcaklığı işlemcinin yüzünde ki sıcaklığına hiç dikkat etmedim.

UV ile daha az tüketim olacaktır. Bir deneme yapmanızda fayda var. Yine tatmin etmezse, sıvı soğutmada kasanıza uygunsa 360'lık değilse 280'lik öneririm.
Değiştirmekten ile elde edilecek faydadan kastınız ısı farkı ise evet fark eder. Şöyle ben 187watt tüketirken 87-88'leri görüyordum 34Duo ile, sonra aynı watt tüketimini LF2 360mm ile yaptığımda 76-79 aralığında kaldı.

Ayrıca düşük yük altındayken, 60-75watt tüketirken soğutucu sesini duymuyorum. Cidden duymuyorum. Şu anda 3 sanal PC açık 80watt tüketiyor. RPM'ler 500-750 aralığında. Bu saatte ses daha belirgin olur ama duymuyorum. Fanları Noctua taktığımı belirteyim.

Lf 2'nin fanları da eminim Noctua kadar etkili olacaktır fakat sıvı soğutmaya oldum olası hiç güvenemiyorum sizde hak verirsiniz şimdilik biraz daha test edeceğim UV yapmak oyun içi FPS'i olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum yaz aylarında bu soğutucuyla 70-75'lerde gezmek çok büyük bir hediye olur bakalım UV denemelerinden sonra sonuçları sizle paylaşacağım anakartta adaptive modu açıp kendi başına ne yapacağını merak ediyorum eğer 8-10 derecelik düşüş görmezsem voltaj değerlerine kendi elimde müdahale edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı