i5 13600K ve RTX 4070 DDR5 sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Prax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B
20k ekran kartına verdim hazır değiştirmişken ekran kartını bu fırsatı değerlendirip ileriye dönük sistem yapmaya karar verdim mantıklı olduğunu düşünüyorum DDR5e geçmek çünkü 1-2 seneye bence DDR5 yerini alacak ileriye dönük sonuç olarak
İyi güzel yapmışsın da bence anakartı tepe model olarak tercih etmemeliydin, söket desteği bitti artık, 15. nesil işlemci takamazsın.

DDR5 için sistemimi değiştirerek önünü açmak için upgrade yapabilmek için hocam ileride AM4 sisteme upgrade daha fazla gitmeyeceği için bu DDR4 sistem ile tek yapabileceğim şey yapabileceğim tek şey bu işlemciyi alabilmek olacaktı yani daha fazla ilersi olmayacaktı mesele Ryzen'in 4070i besleyip beslememesi değildi AMD Ryzen 9 3900X On İki Çekirdek 3.80 GHz İşlemci

Umarım 1080p darboğaz yaşamam PUBG oynarken mevcut monitörüm bu 2K almamı öneriyorlar ancak 240 Hz bu farkı kapatır diye düşünüyorum 4070 1080p yatkın bir ekran kartı araştırdım ZOWIE XL2546K 240Hz DyAc⁺ 24.5 inç e-Spor Monitörü | Zowie Turkey

Hayırlı olsun. 14 serisi işlemcilerden sonra 1700 soket desteği sona erdi. İleri dönük derken bunu kastediyorsanız maalesef değil. Ama halihazırda olan işlemcilerle upgrade düşünürseniz 14900k gibi olabilir. Oda maalesef TR de çok uygun fiyatta değil. Ben Ryzen 7950X ile 3080 kullanıyorum. PUBG de 2K da 240 FPS altına düşmüyorum. Bazı grafik ayarlarım orta ayarda ama birçoğu Ultra da.

i5 12600k ve 7900xtx sahibiyim pubg 4k da ve 2k da denedim inanin 2 sindede oynanmiyor ya 1920x1080 yada 1728x1080 oynaniyor oyun 4k monitor sahibiyim 1080 de oynuyorum bence bosuna masraf edersiniz

14900k bile yapsan o ekranlarına karşı işlemci darboğaz yapar. Şu an bu yapacağım işlemci ile ekranlarıyla 100% 38 darboğaz yapar. Örnek 4070 Ti ile i9 14900K işlemci yapsanız darboğaz %22.
Yani anlayacağın güzel kardeşim, darboğaz olacağı için, oyun oynarken ekran kartınız tam olarak kullanılmayacağı için maksimum performans potansiyeline ulaşamayabilir. Bu, işlemci verileri yeterince hızlı bir şekilde işleyemediğinde ve grafik kartına iletemediğinde ortaya çıkar.

2K değil 4K sistemi olmuş kardeşim. Parça seçimlerin çok iyi. LoL PUBG vs bu sistem için çekirdek. Aynı sistemi 2 ay önce sattım:) güle güle kullan.

Sağolun arkadaşlar ancak yola ryzen 5800x ve 4070 ekran kartıyla devam ettim ve darboğaz göremedim açıkcası intelin 15-16 nesillerini görmeyi ve ddr5 sistemin tam oturmasını bekleyeceğim 2-3 sene içinde anca oturacağını düşünüyorum kısacası 4070 ekran kartını ileriye dönük almış oldum

Hocam eski sisteminizi satmak istersen talibim.
Hocam iletişim bilgileri paylaşmak yasak mı bilmiyorum hala kararsızım açıkcası ulaşım sağlarsan konuşuruz duruma göre

Son düzenleme:

Geri
Yukarı