i5 13600KF sistemde ekran gelmiyor

socialperson

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 32 CL 16
SSD veya HDD modeli
James Donkey 256 m2
Ekran kartı
RTX 3080
Anakart
Asus Z690-P D4
İşlemci
İ5 13600KF
2020-2022 yıllarından kalan birçok ekran gelmiyor hatasını bir kenara bırakıyorum çünkü iki tane parçamı 2023 tarihinde değiştirmiş olarakdan tekrardan bu konuyu açıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. ASUS Prime Z690 D4 modelinde anakarta i5 13600KF işlemcisini taktım ve tüm bağlantıları eksiksiz bir şekilde yaptım ama start verdiğimde ekrandan hiçbir şekilde görüntü alamadım. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Sorunu çözebilen varsa çok memnun olurum.

Sistem kendini sürekli tekrar başlatıyor mu?

Hayır açılıyor tüm ışıklar yanıyor olduğu gibi kalıyor

Anakartın BIOS’u güncel mi? Z690 anakartlarda 13. Nesil işlemciler tak çalıştır şeklinde çalışmıyor.
Anakart dün geldi hocam BIOS güncel mi değil mi inan bilmiyorum ama Asusun sitesinde anakartı arattığımda 13 ve 12. Nesile hazır yazıyordu.

2020-2022 yıllarından kalan birçok ekran gelmiyor hatasını bir kenara bırakıyorum çünkü iki tane parçamı 2023 tarihinde değiştirmiş olarakdan tekrardan bu konuyu açıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. ASUS Prime Z690 D4 modelinde anakarta i5 13600KF işlemcisini taktım ve tüm bağlantıları eksiksiz bir şekilde yaptım ama start verdiğimde ekrandan hiçbir şekilde görüntü alamadım. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Sorunu çözebilen varsa çok memnun olurum.

Sisteme ekran kartı takılı mı? Değilse zaten sadece işlemci ile görüntü alamazsınız. Eğer ekrsn lsrtı takılıysa görüntğ kablosunun ekran kartına takılı olduğundan emin olun.

Sisteme ekran kartı takılı mı? Değilse zaten sadece işlemci ile görüntü alamazsınız. Eğer ekrsn lsrtı takılıysa görüntğ kablosunun ekran kartına takılı olduğundan emin olun.
Hocam eksik hiçbirşey yok işlemcide dün geldi problem olacağını düşünmüyorum ikiside 0 parçalar

BIOS Güncel değildir muhtemelen. Anakart kutusunda 13. Nesil ile alakalı bir ibare var mı? 12. Nesil işlemci bulup BIOS güncellemen lazım ya da servise falan vereceksin.
Anakart kutusunda 13. Nesil ibaresi yok bende bu sebepten ötürü çalışmadığını düşünüyorum fakat kafamı karıştıran olay asusun eu sitesinde desteklediği yazmasıydı. Yarın bir bilgisayarcıya götüreyim bakalım eski bir işlemcisi varsa update etmeyi deneyelim

Tekrardan merhabalar iki gün önce i5 13600KF işlemcim ile alakalı görüntü alamama konusunu açmıştım. Şimdi ise BIOS update yapmama rağmen hala daha görüntü alamıyordum. Tüm parçalar aynı sadece anakart değişik bir sisteme i5 13600KF işlemciyi taktığımda yine görüntü alamadım. İ5 12400F işlemci ile iki farklı anakarta aynı parçalar ile start verdiğimde iki anakartta da görüntü elde edebildim. Bu durumda sorun nedir ? Neyden kaynaklanıyor olabilir ? Yardımcı olur musunuz ? Not : İşlemciyi 4 gün önce sıfır aldım.

Sorun işlemcinden kaynaklı sistemin çalışıyor ama işlemci görüntüyü ekrana veremiyor yeni işlemci alman gerekli aynı sorun bende de oldu işlemcimi değiştirdim düzeldi servise verebiliyorsan ver.

Yeni konular

Geri
Yukarı