i5-13600KF sistemden ses geliyor

BlackWhip

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben ocak ayında bir bilgisayar aldım. Bilgisayar şöyle:
  • Intel i5 13600KF
  • 32 GB 3600Hz RAM Kingston
  • Z690-A Wi-Fi'li anakart
  • INNO3D 3060 Ti Twins X3 OC
  • Cooler Master 240 ML sıvı soğutucu
  • 700W PSU
  • 1TB SSD 3500'e 3000
Toplamda 29 bine aldım. Sizce gayet iyi mi? Bu aralar kasamda ses cıkmaya başladı, normalde hiç sesi yoktu. Bu neden oluyor bir de bilen duyan varsa yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de pahalı arkadaşın dediği gibi. Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?

Ocak ocak adam yazmış.

Merhaba. Ben ocak ayında bir bilgisayar aldım. Bilgisayar şöyle:
  • Intel i5 13600KF.
  • 32 GB 3600Hz RAM Kingston.
  • Z690-A Wi-Fi'li anakart.
  • INNO3D 3060 Ti twins X3 OC.
  • Cooler Master 240 ML sıvı soğutucu.
  • 700W PSU.
  • 1TB SSD 3500'e 3000.
Toplamda 29 bine aldım. Sizce gayet iyi mi? Bu aralar kasamda ses cıkmaya başladı, normalde hiç sesi yoktu. Bu neden oluyor bir de bilen duyan varsa yardımcı olsun.

Bir fan temizleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o PC'yi 18K-20K civarında alabilirdiniz diye düşünüyorum biraz pahalıya almışsınız. Sorunuza gelecek olursak eğer yük altında ise normaldir eğer yük altında değil ise biraz sıkıntı ekran kartı driverinden veya MSI Afterburner'dan kullanımlarınızı ve fan hızlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. İyi sosyaller 😃

Hocam o PC'yi 18K-20K civarında alabilirdiniz diye düşünüyorum biraz pahalıya almışsınız. Sorunuza gelecek olursak eğer yük altında ise normaldir eğer yük altında değil ise biraz sıkıntı ekran kartı driverinden veya MSI Afterburner'dan kullanımlarınızı ve fan hızlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. İyi Sosyaller 😃

Sadece işlemci ve ekran kartının sıfırı neredeyse 20k yapıyor :D sistem pahalıya alınmış biraz ama abartılacak bir pahalılık değil. Sadece seçimler yanlış olduğu için fiyatına değmez mi gibi görünüyor.

Sadece işlemci ve ekran kartının sıfırı neredeyse 20k yapıyor :D sistem pahalıya alınmış biraz ama abartılacak bir pahalılık değil. Sadece seçimler yanlış olduğu için fiyatına değmez mi gibi görünüyor.

Hocam o açıdan haklısınız ancak o sistem ile neredeyse aynı FPS'i verecek bir sistemi rahatlıkla 20k civarında da bulurdu ama evet illaki o donanımları alacak ise dediğiniz gibi olur.

Sadece işlemci ve ekran kartının sıfırı neredeyse 20k yapıyor :D sistem pahalıya alınmış biraz ama abartılacak bir pahalılık değil. Sadece seçimler yanlış olduğu için fiyatına değmez mi gibi görünüy.

Hocam o açıdan haklısınız ancak o sistem ile neredeyse aynı FPS'i verecek bir sistemi rahatlıkla 20k civarında da bulurdu ama evet illaki o donanımları alacak ise dediğiniz gibi olur.

Hocam o zaman baktığım da bu sistemden başka bir şey yoktu normalde. Bunun i7 13.th alacaktım adamlar kaldırınca mecbur bunu aldım hem AutoCAD ve solitword diye bir şey abimin okulu için Intel k ve kf serisi öneriyorlar dır.

Ocak ocak adam yazmış.

Bir fan temizleyin.

Oldukça pahalıya almışsınız.

Hocam baktığım da en iyisi ucuzu buydu.

Hocam baktığım da en ucuzu buydu normalde i7 13.th yi alacakdım indirime girmesini bekledim üstüne zam geldi i7'yi kaldırdılar. Normalde tek tek topladığım da 40 TL'yi geçiyor du üstelik şu anda daha pahalandı galiba 29 TL'ye almıştım şu an da 35 TL diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı