i5 13600KF ve RTX 4070 sistem Valorant'ta rekabete dayalı maçta dondu

omercetin6034

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32 gb gskill 6000mhz cl36
Ekran kartı
4070 oc 12gb
Anakart
asus tuf gaming z690 plus d5
İşlemci
i5 13600kf
Merhaba, rekabet maçına girdim. 2-3 tur oynadıktan sonra aniden oyun dondu. PC hiçbir tepki vermedi değişen RGB'ler de durde fanlar sıvı soğutma fanları RAM'lerin RGB'si klavye RGB'si mouse hepsi dondu kaldı. PC'yi alalı yaklaşık 5 ay olacak sıfır İtopya'dan topladım. fanlar RAM'ler mouse klavye donduğuna göre anakartta sıkıntı olabilir mi sizce? veya SSD'de, birkaç oyunda daha FPS düşüş sorunum var. kafam çok karıştı bayağı para bayıldık. bir yardımcı olun, video ile İtopya'ya gideceğim en sonunda mecbur.

RTX 4070 Gaming OC 12 GB.
ASUS TUF Gaming Z690-Plus D5 anakart.
i5 13600KF.
Kingston 1 TB SSD 7300 MB okuma 6000 MB yazma.
Gigabyte Aorus AP750GM750W 80+Gold Full mödüler.
Corsair H150 RGB 360mm sıvı soğutma.
32 GB DDR5 6000MHz Trident Z5 Neo RGB.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kapadım PC'yi maço bitirip açıp bakayım hemen.
Aynı sorundan muzdarip olup da açtığım konu.
Ya mavi ekran veriyor ya da sistemde sesler sorunsuz geliyor ama her şey kitli oluyor.

Ya mavi ekran veriyor ya da sistemde sesler sorunsuz geliyor ama her şey kilitli oluyor.

Videoyu çektiğim saatle uyuşan 2 hata bunlar.

Ya mavi ekran veriyor ya da sistemde sesler sorunsuz geliyor ama her şey kilitli oluyor.

Hiç mavi ekran almadım bu durumu 2 kere yaşıyorum kullaklık kulağımda değildi sesleri bilmiyorum DC de yayın açıktı sadece her zaman yaptığım durum ama insan bir an korkuyor sıfır sistemde sıkıntı var diye inşallah donanımsal değildri.

Dosya Ekleri

• 3B01A010-0F56-4C4B-90B3-3DB00D0923EF.jpeg
    3B01A010-0F56-4C4B-90B3-3DB00D0923EF.jpeg
    251,4 KB · Görüntüleme: 17
  • 2161A73D-EC05-4375-B440-82E3E60E0400.jpeg
    2161A73D-EC05-4375-B440-82E3E60E0400.jpeg
    250,1 KB · Görüntüleme: 17
Videoyu çektiğim saatle uyuşan 2 hata bunlar.
Aynı sorun. Çoğu kişi PSU kaynaklı diyor ama ben öyle düşünmüyorum. Corsair'in giriş-orta seviye PSU'su var. Everest'te olmadı bunda mı olacak? :D
Sizin PSU da kötü değildir muhtemelen. Sorunun çözümünü henüz bulamadım. Sürücü, BIOS, donanım hiç biri işe yaramıyor. Şu aralar hiç olmuyor. Bir ara çok oluyordu. Şans işi gibi. Yine de araştırmakta fayda var.

Merhaba, rekabet maçına girdim. 2-3 tur oynadıktan sonra aniden oyun dondu. PC hiçbir tepki vermedi değişen RGB'ler de durde fanlar sıvı soğutma fanları RAM'lerin RGB'si klavye RGB'si mouse hepsi dondu kaldı. PC'yi alalı yaklaşık 5 ay olacak sıfır İtopya'dan topladım. Fanlar RAM'ler mouse klavye donduğuna göre anakartta sıkıntı olabilir mi sizce? Veya SSD'de, birkaç oyunda daha FPS düşüş sorunum var. Kafam çok karıştı bayağı para bayıldık. Bir yardımcı olun, video ile İtopya'ya gideceğim en sonunda mecbur.

RTX 4070 Gaming OC 12 GB.
ASUS TUF Gaming Z690-Plus D5 anakart.
i5 13600KF.
Kingston 1 TB SSD 7300 MB okuma 6000 MB yazma.
Gigabyte Aorus AP750GM750W 80+Gold Full mödüler.
Corsair H150 RGB 360mm sıvı soğutma.
32 GB DDR5 6000MHz Trident Z5 Neo RGB.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olayı 4060 Ti kullanan bir arkadaşım ve 3060 Ti kullanan bende yaşadım, sistemde sıkıntı yok güncel NVIDIA driveri ile alakalı, DDU ile kaldırıp 516.94 sürümüne geçmenizi öneririm en stabil, hızlı ve hatasız sürüm o.

Aynı sorun. Çoğu kişi PSU kaynaklı diyor ama ben öyle düşünmüyorum. Corsair'in giriş-orta seviye PSU'su var. Everest'te olmadı bunda mı olacak? :D
Sizin PSU da kötü değildir muhtemelen. Sorunun çözümünü henüz bulamadım. Sürücü, BIOS, donanım hiçbiri işe yaramıyor. Şu aralar hiç olmuyor. Bir ara çok oluyordu. Şans işi gibi. Yine de araştırmakta fayda var.

Yine de İtopya ile görüşeceğim ama hiçbir oyunda başıma gelmedi 2 kere oldu inşallah donanımsal değildir PSU kaliteli Gold serifikaya ait PSU sanmıyorum onda sıkınıt olacağını.

Olayı 4060 Ti kullanan bir arkadaşım ve 3060 Ti kullanan bende yaşadım, sistemde sıkıntı yok güncel NVIDIA driveri ile alakalı, DDU ile kaldırıp 516.94 sürümüne geçmenizi öneririm en stabil, hızlı ve hatasız sürüm o.

Valorant damı yaşadınız bu sıkıntıyı daha bugün yeni sürüm geldi bugün güncelledim.

Yine de İtopya ile görüşeceğim ama hiçbir oyunda başıma gelmedi 2 kere oldu inşallah donanımsal değildir PSU kaliteli Gold serifikaya ait PSU sanmıyorum onda sıkınıt olacağını.

Valorant damı yaşadınız bu sıkıntıyı daha bugün yeni sürüm geldi bugün güncelledim.

PSU ile alakalı değil, böyle sorunlar ya disk ya da yazılımsal sorunlarda olur, diskde olsa donar geri gelirdi fakat bu sorun güncel NVIDIA driveri ile alakalı, bende yaşıyordum eski sürüme geçmeden önce, ne kasadan kapatabiliyosun ne de CTRL alt delete atabiliyorsun çok kötü bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı