i5 14600K - RTX 4060 sistem alınır mı?

Hocam o parçalara 4060 küfür gibi olmuş ayıp değil mi şöyle bir 4080 taksanıza yakışsın güzelim sisteme.
4080 fazla abartı olduda en düşük 4070 almanız lazım.
Zaten 4080 e gore sistemi topladım 4060 geçici yani şöyle düşündüm ekran kartina verecegim paraya diger tum parçaları alıp kalana 4060 aldim 6 ay 1 seneye 4080 takicam zaten. Ama bi ihtimal durumu ayarlarsam direk 4070ti super alıp dahada 4080 yapmam gibi %33 ihtimal ?

Zaten 4080'e gore sistemi topladım 4060 geçici yani şöyle düşündüm ekran kartina verecegim paraya diger tum parçaları alıp kalana 4060 aldim 6 ay 1 seneye 4080 takacağım zaten. Ama bir ihtimal durumu ayarlarsam direk 4070 Ti super alıp daha da 4080 yapmam gibi %33 ihtimal?

O zaman iyi kalsın böyle 1 sene sonra 4080 takmak daha mantıklı olur.

Zaten 4080 e gore sistemi topladım 4060 geçici yani şöyle düşündüm ekran kartina verecegim paraya diger tum parçaları alıp kalana 4060 aldim 6 ay 1 seneye 4080 takicam zaten. Ama bi ihtimal durumu ayarlarsam direk 4070ti super alıp dahada 4080 yapmam gibi %33 ihtimal ?
O zaman geçiçi olarak böyle yapabilirsiniz. Hangi çözünürlükte oynayacaktınız?

O zaman iyi kalsın böyle 1 sene sonra 4080 takmak daha mantıklı olur.
O zaman bi gariplik yada sikintiyok sistemde anladığım kadarıyla. Zaten msi mi asus mu diye 1 ay düşündüm karar vermek için yazdım buraya kafam netlessin diye.

Gözümden kaçmış 240mm sıvı soğutma 14600K'yı zaptedemez 360mm alın.
Heh mesela işte bu ayrıntı lazımdı. Ama kasa ve sogutucuyu aldım. Kasaya 240mm takılıyor sadece. Hmm

O zaman bir gariplik ya da sikintiyok sistemde anladığım kadarıyla. Zaten MSI mi ASUS mu diye 1 ay düşündüm karar vermek için yazdım buraya kafam netlessin diye.

Heh mesela işte bu ayrıntı lazımdı. Ama kasa ve sogutucuyu aldım. Kasaya 240mm takılıyor sadece. Hmm.

Ne desem bilemedim şimdi iade imkanınız varsa iade edin çünkü 14600k o soğutucuyla 90 dereceyi görür.

Ne desem bilemedim şimdi iade imkanınız varsa iade edin çünkü 14600k o soğutucuyla 90 dereceyi görür.
Forumlarda ve bi iki yerde 240mm yeterli olur diye okumuştum. İade yapsam bu sefer bütçe olayım sasacak kasa ve sogutucu değişirse. Biraz daha arastiririm olmadı islemciyi 13400f çeviririm.

Gözümden kaçmış 240mm sıvı soğutma 14600K'yı zaptedemez 360mm alın.

Sırf şu yorumu yaptın diye içime kurt düştü her ne kadar 240mm yeter deselerde bugün kasa ve sogutucuyu iade edip 360 mm sogutuc ve ona göre kasa aldım beni masrafa soktuğun için tsk ederim :)

Son düzenleme:
Forumlarda ve bi iki yerde 240mm yeterli olur diye okumuştum. İade yapsam bu sefer bütçe olayım sasacak kasa ve sogutucu değişirse. Biraz daha arastiririm olmadı islemciyi 13400f çeviririm.

Sırf şu yorumu yaptın diye içime kurt düştü her ne kadar 240mm yeter deselerde bugün kasa ve sogutucuyu iade edip 360 mm sogutuc ve ona göre kasa aldım beni masrafa soktuğun için tsk ederim :)
Hocam olsun eğer soğutamasaydı başınız daha fazla ağrırdı, hem şöyle düşünün ileride ne bileyim 14900K'ya falan geçerseniz soğutucu değişmeyeceksiniz en azından 😀

Hocam olsun eğer soğutamasaydı başınız daha fazla ağrırdı, hem şöyle düşünün ileride ne bileyim 14900K'ya falan geçerseniz soğutucu değişmeyeceksiniz en azından 😀

Zaten ileriye dönük sistem toplamaya çalışıyordum sadece ekran kartını değişir gerekirse takviye RAM SSD vs diye iyi oldu. Ama kasayı gene mesh almadım MSI MPG velox 100R aldim. Soğutucu yu da aynısın 360ligi oldu. Bakalım parça parça topluyorum. 2 aya sistemi toplarım herhalde :)

Yeni konular

Geri
Yukarı