Çözüldü i5 14600KF RTX 4070 GTA 5 darboğaz oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

XjestoTR

Hectopat
RAM
2x16 FURY RAM
Ekran kartı
RTX 4070
Anakart
H610M
İşlemci
İ5-14600KF
4070 + i5 14600KF + 32 GB RAM kullanıyorum. Grafiklerden her şeyi maksimuma çektim ve ekran kartı kullanımı %99 civarındayken işlemci kullanımı %10'larda geziyor. Ne yapmam gerekli? 20 FPS civarlarında alıyorum normalde. Her şeyi maksimuma çekmeden önce çoğu şey yüksek ayardaydı ama 120 FPS civarı alıyordum ama o haldeyken bile 10 saniyede bir FPS düşmesi giriyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bazı ayarları kısıp FPS kaybının hangi ayardan kaynaklandığını bulabilir misin? Çünkü ekran kartı için %99 ve işlemci için de %10 kullanımlar normal.

En çok performans tüketen ayarları ve grafiğe etkilerini buradan bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı ayarları kısıp FPS kaybının hangi ayardan kaynaklandığını bulabilir misin? Çünkü ekran kartı için %99 ve işlemci için de %10 kullanımlar normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Teşekkür ederim attığınız videodaki aklıma yatan ayarları kapattım ve ortalama 180+ FPS almaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı