5800x3D ve 6900XT sistemle 2K monitöre geçilmeli mi?

Griffonxp

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 5800x3D + 6900XT ekran kartını 1080p de kullanıyorum. Bazı arkadaşlar 1080p de darboğaz yapar 2K geç falan dedi. Sizce ne yapmalıyım 2K geçersem FPS kaybım ne kadar olur?

AMD'nin kendi programı üzerinden sanal süper çözünürlük gibi bir ayar olması lazım. O ayarı açınca monitörün çözünürlüğünden daha yüksek çözünürlüğü açabiliyorsunuz. 2K ya alıp FPS testi yapabilirsin.

Boşuna para harcamayın hocam darboğaz miktarı çok az maksimum 3-5 FPS fark eder.

2K oynamak istiyorsa ve maximum 3-5 FPS fark eder diyorsanız neden boşuna para harcamasın?

AMD'nin kendi programı üzerinden sanal süper çözünürlük gibi bir ayar olması lazım. O ayarı açınca monitörün çözünürlüğünden daha yüksek çözünürlüğü açabiliyorsunuz. 2K ya alıp FPS testi yapabilirsin.

2K oynamak istiyorsa ve maximum 3-5 FPS fark eder diyorsanız neden boşuna para harcamasın?

Hocam adam diyor ki bazı arkadaşlar darboğaz olabileceğini söyledi 2K monitör geç falan demişler okumadınız mı tam anlamadım :D

Hikayeli oyunlarda FPS kaybı olsa da akıcılık gitmez. 2K görüntüye alışınca keşke daha önce geçseymişim diyorsunuz. Ekran kartınız 2K için yeteri kadar güçlü.

Çok FPS kayıp yaşamıcaksam 2K 32 inç bir monitör almayı istiyorum hocam

Geri
Yukarı