i5 14600KF nasıldır?

VValtieL

Kilopat
RAM
G.Skill 32GB(2x16) Trident Z5 RGB 7200mhz CL34 DDR5 Ram
Anakart
MSI MAG B760M MORTAR WiFi II 7800mhz(OC)
Merhaba i5 14600KF işlemci almayı düşünüyorum. RAM'leri XMP ile 7200MHz sorunsuz tam performans kullanabilir miyim ve RTX 3070 Ti ekran kartı ile 2K da darboğaz yapar mı? Ayrıca eğer anakartım destekliyorsa k serisi de alabilirim. Ve bu sistem tahmini kaç watt güç tüketir çünkü güç kaynağını da değiştireceğim.

Birisi yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
13600KF de alabilirsiniz. Performans farkı çok az aralarında. Ram için en fazla 5600MHz destekliyor ikisi de. Kullanırsınız ama bu hızlarda. Oc ile daha fazla verebilir ama 7200 olmayabilir. 3070Ti ile darboğaz yapmaz ikisi de. Anakartınız k da kf de destekler. Birini destekleyen öbürünü de destekler zaten. Dahili gpu ihtiyacınız yoksa KF alabilirsiniz. Güç kaynağı olarak 700-750W düzgün bir model iyi olur. Alacağınız işlemci için harici soğutucu almanız da gerekiyor. Ayrıca 14 serisi alırsanız bios güncellemesi de yapmanız gerekebilir.

İkisi arasındaki oyun performansı farkı;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

13600KF de alabilirsiniz. Performans farkı çok az aralarında. Ram için en fazla 5600MHz destekliyor ikisi de. Kullanırsınız ama bu hızlarda. Oc ile daha fazla verebilir ama 7200 olmayabilir. 3070Ti ile darboğaz yapmaz ikisi de. Anakartınız k da kf de destekler. Birini destekleyen öbürünü de destekler zaten. Dahili gpu ihtiyacınız yoksa KF alabilirsiniz. Güç kaynağı olarak 700-750W düzgün bir model iyi olur. Alacağınız işlemci için harici soğutucu almanız da gerekiyor. Ayrıca 14 serisi alırsanız bios güncellemesi de yapmanız gerekebilir.

İkisi arasındaki oyun performansı farkı;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler cevabınız için. Peki benim bu RAMleri tam perfomans stabil bir şekilde kullanabilmek için ne değiştirmem gerek?

Anakartiniz mevcut mu yoksa sifirdan anakart - RAM - islemci mi alacaksiniz?
bunun hakkında bir konu açmıştım.

Önemi yok ram hızının belli bir noktadan sonra pek. Farkı hissedemezsiniz. 5600 - 6000 iyidir. Macera aramaya gerek yok.
Şu an Gear 2 6600MHz ile kullanıyorum bir sorun yok gibi ama 7200MHz kullanmanın bir yolu yok mu?

Önemi yok ram hızının belli bir noktadan sonra pek. Farkı hissedemezsiniz. 5600 - 6000 iyidir. Macera aramaya gerek yok.
6000MHz ile 7200MHz arasında performans farkı yok mudur?

Sırf xmp açmak için mi işlemci almak istiyorsunuz? Mevcut işlemci nedir? Boşuna masraf yapmayın.
Evet. i5 12400F

bunun hakkında bir konu açmıştım.

Şu an Gear 2 6600MHz ile kullanıyorum bir sorun yok gibi ama 7200MHz kullanmanın bir yolu yok mu?

Baktım konuya biraz. Mevcut ile devam edin 12400f iş yapar 3070Ti ile rahatça 1440p'de. Değmez böyle bir geçişe hiçbir şekilde. 7200Mhz ile çalışacak işlemci azdır. Bir farkını da görmezsiniz kullanımda. Maksimum hangisi ile açıyorsa onunla kullanın.

Dediğim gibi sonu bir işe yaramayacak maceralar aramaya gerek yok. İşlemci bütçesi varsa bir süre daha para toparlayın ekran kartı değiştirin çok daha fazla faydası olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı