i5-2310 işlemci Turboboost frekansı olan 3.20 GHz'e çıkmıyor

Baromaro

Hectopat
Anakart
Foxconn H61MXL-K
Link de belirtiğim işlemciye sahibim ve Turbo frekansı olan 3.20GHz'ye çıkmıyor. İnternette araştırıyorum lakin işe yarar bir çözüm bulamadım. Bunu nasıl 3.20 GHz'e çıkartabilirim?

Anakart: Foxconn H61MXL-K

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin sıcaklıkları ne alemde? Eğer iyi ise çarpanı 32 değerine sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Ama çoğunlukla kendisi ayarlar zaten. Bu yüzden Intel Turbo Boost'u açınca oyunlarda çıkması lazım.

İşlemcinin sıcaklıkları ne alemde? Eğer iyi ise çarpanı 32 değerine sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Ama çoğunlukla kendisi ayarlar zaten. Bu yüzden Intel Turbo Boost'u açınca oyunlarda çıkması lazım.

İşlemci sıcaklığım en fazla 45 dereceyi görüyor ama ana kartımda böyle bir ayar yok.
Turbo frekansını tek çekirdek aktifken çıkar. Tüm çekirdekler aktif olduğunda işlemci turbo hızına çıkamaz. Sıcaklıklar da ne kadar iyiyse işlemci o kadar daha fazla turbo hızına çıkar.
İşlemci sıcaklığım en fazla 45 dereceyi görüyor. Intel'in sayfasında işlemcinin 95w tdp değeri olduğu yazıyor lakin 45w kullanıyor bundan dolayı olabilir mi diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı