i5-2320 anakart ve ekran kartı tavsiyesi

Anıl Atmaca

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 5-6 ay önce anakartımın çipleri yandı ve ben de yeni bir anakart almak istiyorum anakart almışken ekran kartı da almayı düşünüyorum. İntel I5- 2320 işlemci ve 4 GB DDR3 RAM mevcut. Bu parçalara uygun anakart ve ekran kartı tavsiyesi yapabilir misiniz? Bütçe 800 ₺.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 liraya Türkiye`de düzgün bir kart bulamazsınız.Aliexpress`den almanızı öneririm.
Atdığınız anakart LGA 1151, arkadaşın işlemcisi LGA 1155.
GTX 1050 2GB, H61M-K 1151 ve ekstradan 8GB DDR3 RAM alabilirsiniz.
Toplam 835TL.

500 liraya Türkiye`de düzgün bir kart bulamazsınız.Aliexpress`den almanızı öneririm.
Attığı anakart 1151 falan değil. H61 soket anakartlar 1151 mi? 1155 atmış, link kısaltması yanlış.

Bilgisayarı ne için kullanacaksınız? Oyun için mi?
Oyun ve günlük işler yarı yarıya diyebilirim
O işlemciye sıfır anakart bulman zor 2.el 200 liraya anakart 600 liraya da RX570 alabilirsin 2.el
Gittigidiyorda sıfır intel h61 300 küsür liraya buldum üstünde kalan bütçeye göre de tavsiye ettiğiniz ekran kartına mutlaka bakacağım, teşekkür ederim
GTX 1050 2GB, H61M-K 1151 ve ekstradan 8GB DDR3 RAM alabilirsiniz.
Toplam 835TL.
Hocam 2.el yanlısı değilim pek yine de teşekkür ederim
Aynı işlemciyi kullanıyorum ve sıfır anakart bulman imkansız. Çok eski ama kaliteli bir işlemci. Muadil anakart al derim QUADRO var ama kalitesi hakkında yorum yapamayacağım. Pin sayısı eskidi bence.
Intel Chipset 1155 Pin H61 Fel-u 2 Ve 3. Nesil E Anakart - GittiGidiyor

Hocam böyle bir şey buldum sıfır ama sizce nasıldır yeterli olur mu
Teşekkür ederim yurtdışından gelecek ürünü bekleyecek kadar zamanım yok maalesef ama anakarta bakacağım

Son düzenleme:
Oyun ve günlük işler için kullanacağım dediniz ama eğer yeni çıkan oyunları veya iyi grafikli oyunları oynayacaksanız 4GB RAM sorun çıkarabilir. Bence RAM'i de yükseltin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı