i5-2320'ye Ekran Kartı Tavsiyesi | Max Bütçe 350 TL

darkdevilgs

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Sizinde bileceğiniz üzere artık yeni çıkan oyunlar yavaş yavaş Directx 11 istemeye başladı ve benim de şuan da kullandığım ekran kartı (ATI HD4890) Directx 10.1 desteği var. Gerek Crysis 3 olsun, gerekse Call of Duty Ghosts olsun Directx 11 istiyor ve 2014 'ün ilk çeyreğinde de GTA V çıkacak ve muhtemelen o da Directx 11 desteği isteyecek. Bu yüzden de ekran kartımı değiştirmeye karar verdim. Bilgisayarım özelliklerine gelecek olursak;

• MBO: Gigabyte Z68MX-UD2H-B3
  • CPU: Intel Core i5-2320 3.00 GHz
  • RAM: 16 GB DDR3 1600 Mhz
  • PSU: 500W (Şuan da markasını hatırlamıyorum ve kendi evimde değilim, açıp kontrol etme imkanım yok)

Bu sisteme uygun ve en iyi performansı verebilecek ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Verebileceğim maksimum tutar 350 TL 'dir.

10 TL daha bütçe ayırırsan,
VATAN COMPUTER - ASUS - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart
ekran kartını alırsın. Verdiğin bütçeye alınabilecek en iyi ekran kartı bence.

10 TL gibi ufak farkları verebilirim hocam. 350 TL derken genel bir tabir kullandım. Ha 390 TL olur alamam orası ayrı. Her neyse konumuza gelecek olursak, bende şu sıralar araştırıyorum ve iki kart arasında kararsız kaldım.

1- Sizin dediğiniz
2-VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7850 O.C. GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Şöyle bir durum var. Biri 192 bit iken diğeri 256 bit. Fiyatlarının aynı olmasının illa ki bir sebebi vardır donanımsal olarak. Fakat daha ayrıntılı bir şekilde şu kartı seçmeliyim diye açıklarsanız sevinirim.

Bana sorarsan onumuzdeki yıllarda oyunlar daha fazla bellek isteyecektir.2GB belleğe sahip olan 650ti modeli daha akıllıca.

Birde şuan araştırırken fark ettim. ATI 'deki Mantle desteği baya ses getircek bir olaymış. Bu yüzden de şu sıralar millet sırf Mantle muhabbeti için ATI kartlara akın ediyormuş, okuduğum bir yere göre.
Mantle muhabbeti 1-2 aya kadar oyunlara gelir. Amd nin r serisi ekran kartlarında bulunan özellik. Tam detayını bilmiyorum ama dedikleri gibi çıkarsa gerçekten çok iyi olur.
Fakat bütçenize göre bencede en iyi alınabilecek ekran kartı gtx 650 ti boost.
VATAN COMPUTER - ASUS - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

Mantle muhabbeti 1-2 aya kadar oyunlara gelir. Amd nin r serisi ekran kartlarında bulunan özellik. Tam detayını bilmiyorum ama dedikleri gibi çıkarsa gerçekten çok iyi olur.
Fakat bütçenize göre bencede en iyi alınabilecek ekran kartı gtx 650 ti boost.

Şuan da bir çok benchmark testlerine baktım. Sizde bilirsiniz belki; Tom's Hardware sitesinde 2 kartında karşılaştırması var. Ve nedense en doğru bilgiyi bu site veriyor diye düşünerek GTX650 Ti Boost 'u tercih edeceğim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı